banner2

Çiftçi emeklilere 5 bin TL ikramiye ne zaman verilecek? Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi olanlar ikramiye alacak mı? Emekli ikramiyesi sorgulama 

Çalışmayan emeklilere Cumhuriyet'in 100'üncü yılı dolayısıyla 5 bin TL ikramiye ödemesi yapıldı. Ancak söz konusu tek seferlik ödemeden, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesine sahip olanlar kapsam dışı kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmayan emeklilere tek seferlik 5 bin TL bayram ikramiyesi yatırılacağını açıkladı. Ardından, "Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi olan emeklilere 5 bin TL ikramiye verilecek mi? 5000 TL emekli ikramiyesi kimler alacak?" sorularının yanıtı merak edildi. 

Ekonomi 20.11.2023, 10:14 20.11.2023, 11:29
Abone ol
Çiftçi emeklilere 5 bin TL ikramiye ne zaman verilecek? Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi olanlar ikramiye alacak mı? Emekli ikramiyesi sorgulama 

"Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi olan emekli çiftçilere 5 bin TL ikramiye verilecek mi?" gündemin en çok merak edilen sorularından biri. Cumhuriyet'in 100'üncü yılı sebebiyle emeklilere tek seferlik 5 bin TL yatırıldı. Ancak Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kaydı olan emeklilere söz konusu ödeme yapılmadı. Bunun üzerinde ÇKS belgesi olan emeklilerin gözü 5 bin TL emekli ikramiyesine çevrildi.

Peki, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi olan emeklilere 5 bin TL ikramiye verilecek mi?

ÇKS KAYDI OLANLAR 5 BİN TL İKRAMİYE ALACAK MI?

Herhangi bir işyerinde veya kendi nam ve hesabına çalışmaya devam edenlerin bu ödemeden yararlanamayacağı bildirildi. Bu kapsamda ÇKS belgesi olan emekliler de bu haktan yararlanamayacak.

İkramiye ödemeleri, emekli olup çalışmayanlara ve dul ve yetimlere ödeniyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!