Yandex Metrica

Chery almak hayal oldu! Çin menşeli otomobillere bakanlıktan ek vergi geliyor!

Chery almak hayal oldu! Çin menşeli otomobillere bakanlıktan ek vergi geliyor!

Resmi Gazete'de yayınlanan yeni düzenleme kapsamında artık Çin'den ithal edilen, araçlara yüzde 40 ek vergi getirilecek. Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında yerli üretim, istihdam ve cari işlemleri dengelemek adına kararın alındığı öğrenildi. Karar ise 30 gün sonra yürürlüğe girecek.

Ekonomi

08.06.2024, 11:10

Ticaret Bakanlığı Çin'den ithal edilen araçlara ek vergi getirilme kararını verdi. Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre, yüzde 40 vergi getirileceğini duyurdu.

Türkiye, tansiyonun yüksek olduğu denizlerde doğalgaz ve petrol arayacak: Oruç Reis’e savaş gemileri eşlik edecek Türkiye, tansiyonun yüksek olduğu denizlerde doğalgaz ve petrol arayacak: Oruç... Haberi Görüntüle

ÇİN MENŞELİ OTOMOBİLLERE EK VERGİ

Mevcut elektrikli otomobiller için uygulanması planlanan ek vergi için kararın 30 gün içinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Yapılacak olan ek vergi düzenlemesi kapsamında en düşük gümrük vergisinin ise 7 bin dolar olması planlanıyor. 

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklama kapsamında ise "Çin Halk Cumhuriyeti menşeli konvansiyonel (içten yanmalı) ve hibrit binek otomobillerde ilave gümrük vergisi düzenlemesi hakkında basın açıklaması" yer aldı.

Trump vuruldu altın fiyatları alev aldı! Gram altın rekor üstüne rekor kırıyor Trump vuruldu altın fiyatları alev aldı! Gram altın rekor üstüne... Haberi Görüntüle

SEKTÖR İHTİYAÇLARINA YÖNELİK GÜNCELLEME

Avrupa Birliği üyesi ve Serbest Ticaret Anlaşması imzaladığımız ülkeler haricindeki ülkelerden gerçekleştirilen bazı eşyaların ithalatında gümrük vergisi ile beraber ilave gümrük vergisi (İGV) uygulanmakta olup, tatbik edilen ilave gümrük vergileri ekonomik ve ticari hayattaki gelişmeler ve sektörel ihtiyaçlar dikkate alınarak güncellenmektedir.'' açıklamasında bulundu. 

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading