banner2

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan net konuştu: Üretim ve refahın yüzyılını yapacağız!

Bakan Işıkhan, Mardin'de bir otelde düzenlenen "İş İnsanları ve Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ile Buluşma Toplantısında yaptığı konuşmasında "Bu yüzyılı, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde emeğin, yatırımın, üretimin, istihdamın, büyümenin ve refahın yüzyılı yapacağız inşallah." dedi.

Ekonomi 23.09.2023, 11:55 23.09.2023, 13:48
Abone ol

Bakan Işıkhan, Mardin'de bir otelde düzenlenen "İş İnsanları ve Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ile Buluşma Toplantısı"nda İŞKUR'un istihdam teşviklerinden faydalanan 8 bin 806 iş yerine 3,43 milyar lira ile destek olduklarını söyleyerek istihdamla işgücü piyasası araştırmalarıyla işgücü piyasasının ihtiyaçlarını şehir şehir, bölge bölge tespit ettiklerini ifade etti. 

"BU YÜZYILI REFAHIN YÜZYILI YAPACAĞIZ"

Mardin'in, yeni yatırımlarla, istihdam alanlarıyla ve girişimlerle çok daha iyi yerlere geleceğini anlatan Işıkhan, "Bunu sizlerin desteğiyle başaracağız. Bizzat sahadan gelen talep ve çözüm önerileri bizim için çok önemli bir veri niteliğindedir. Fırsat buldukça bu diyalog ortamlarını oluşturmaya çalışıyoruz. Bakanlık olarak bilhassa bu tür organizasyonlar vesilesiyle iş dünyamızın ve vatandaşlarımızın sesi olan sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileriyle kurduğumuz bu istişare ortamlarını da çok önemsiyorum. Bu yüzyılı, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde emeğin, yatırımın, üretimin, istihdamın, büyümenin ve refahın yüzyılı yapacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

"TÜM SORUNLARI ÇÖZMENİN GAYRETİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ"

Bakan Işıkhan, bundan sonra da sık sık Mardin'de bulunarak, şehri daha da güzelleştirmenin, büyütmenin, tüm sorunlarını çözmenin gayreti içerisinde olacaklarını belirtti. Kentin kadim tarihiyle birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını, zengin medeniyet havzasıyla bölge ve ülkenin nadide şehirlerinden biri olduğunu aktaran Işıkhan, Türkiye Yüzyılı hedefine taşıyacak olan beşeri sermayenin bu topraklarda fazlasıyla mevcut olduğunu, ülkenin 21 yıllık kalkınma hamlesinden Mardin'inin de 97 milyar lirayı aşkın yatırımla nasibini aldığını bildirdi.

43 BİN KİŞİ İŞE YERLEŞTİRİLDİ 

Bakan Işıkhan, bu yatırımların yaklaşık 4 milyar liralık kısmının, çalışma hayatıyla ilgili yatırımları kapsadığını ifade ederek, Mardin'de 21 yılda, sadece İŞKUR aracılığıyla 43 bin vatandaşının işe yerleşmesini sağladıklarını, 2023 yılı mayıs ayı itibarıyla aktif sigortalı sayısının 184 bini bulduğunu vurguladı.

"GELDİĞİMİZ NOKTA KIYMETLİ"

Bakan Işıkhan açıklamalarına şöyle devam etti; 

Evet, geldiğimiz noktayı kıymetli buluyoruz, ancak asla yeterli görmüyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Türkiye bugün kendi arabasını, kendi uçağını üretir hale gelmiştir. Bizlere düşen, mevcut potansiyelimizi tam anlamıyla harekete geçirmek, Mardin'in hak ettiği konuma ulaşmasını sağlamaktır. Bu noktada hepimize düşen önemli görevler var. Özellikle çalışma hayatımızın paydaşları olarak sizlerin çalışmaları Mardin'in kalkınmasında çok önemli bir yere sahiptir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!