Yandex Metrica

Sitede Ara

Çalışan anneye destek başvurusu şartları ne, nereden yapılır?

Çalışan anneye destek başvurusu şartları ne, nereden yapılır?

Çalışan annelere yönelik destek ödemesi, devlet tarafından sunulan ve çalışan annelerin maddi ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan bir sosyal yardım programıdır. Bu destek genellikle çocuk bakımı ve eğitimi gibi giderleri karşılamak için sağlanır. Peki, Çalışan anneye destek başvurusu şartları ne, nereden yapılır?

Ekonomi

03.06.2024, 14:55

Çalışan annelere yönelik destek ödemesi, çocukların sağlıklı ve güvenli bir çevrede büyümesine ve annelerin iş hayatına katılımını teşvik etmeye yönelik bir destek mekanizmasıdır. Bu ödeme, aile gelirine ve çocuk sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir ve genellikle devletin sosyal hizmet kurumları aracılığıyla dağıtılır. Peki, Çalışan anneye destek başvurusu şartları ne, nereden yapılır?

IBAN ile sürekli para transfer edenler dikkat! Bakanlık harekete geçti: Büyük cezalar yolda! IBAN ile sürekli para transfer edenler dikkat! Bakanlık harekete geçti:... Haberi Görüntüle

ÇALIŞAN ANNEYE DESTEK BAŞVURULARI ŞARTLARI NE, NEREDEN YAPILIR?

Çalışan annelere yönelik destek ödemesi, çocukların sağlıklı ve güvenli bir çevrede büyümesine ve annelerin iş hayatına katılımını teşvik etmeye yönelik bir destek mekanizmasıdır. Bu ödeme, aile gelirine ve çocuk sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir ve genellikle devletin sosyal hizmet kurumları aracılığıyla dağıtılır. Bu destek, ailelerin finansal ihtiyaçlarını karşılayarak çocukların bakımı ve eğitimi için gerekli olan kaynakların teminini sağlar.

Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla çocuk bakımı sorumlulukları nedeniyle işten uzaklaşmanın önüne geçmek amacıyla anneler desteklenecek ve kayıtlı istihdamda kalmaları sağlanacak.

Projelerinin ikinci dönemine başvurular bugün itibarıyla başlanacak.

Projeye göre, Ankara, İstanbul ve İzmir'de 12 ay boyunca çalışan annelere 325 avro (11.339 TL) destek sağlanacak.

Projeden toplamda 7 bin kadının faydalanması hedefleniyor.

Ayrıca proje, eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bakanlıktan vatandaşlara sahte içerik uyarısı: 'Güneşlenme vergisi' iddialarına yalanlama: Yapay zeka ile manipüle edilmiş Bakanlıktan vatandaşlara sahte içerik uyarısı: 'Güneşlenme vergisi' iddialarına yalanlama: Yapay... Haberi Görüntüle

ÇALIŞAN ANNEYE DESTEK BAŞVURULARINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

0-36 ay arasında çocuğu olan ve çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşma riski bulunan anneler başvurabilir.

Brüt asgari ücretin iki katını aşmayan kazanca sahip olmak gerekmektedir.

Bu bilgiler doğrultusunda başvurunuzu yapabilir ve çalışan annelere sağlanan bu destekten faydalanabilirsiniz.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading