Büyük tuzak deşifre oldu! Ünlü markalar zam yerine bakın ne yapıyor

Bazı markalar ürünlere gizli zam yapmaya devam ediyor. Sosyal medyada gıda içeriklerini inceleyerek deşifre eden "denetlecomtr" isimli hesap, gıda ve temizlik ürünlerine yapılan gizli zammı paylaştı. Ürünlerin paketlerinin aynı olmasına rağmen gramajlarının azaltıldığı ortaya çıktı.

Ekonomi 07.05.2022, 16:55 07.05.2022, 17:10
Abone ol
Büyük tuzak deşifre oldu! Ünlü markalar zam yerine bakın ne yapıyor

Birçok ürüne yapılan haksız zamlara bir de gizli zamlar eklendi. Hileli ürünler ve gıda içeriklerini inceleyerek sosyal medya hesabından deşifre eden "Denetle" hesabı, şikayetler üzerine gizli zam konusunu araştırdı. Ürünlerin paketlerinin aynı boyutta olduğu fakat ürünün 20 gram azaltıldığı ortaya çıktı.

AYNI AMBALAJ, DÜŞÜK GRAMAJ HİLESİ

Denetle hesabından yapılan paylaşıma göre, "Moms Green" isimli marka da bitkisel çamaşır deterjanlarına gizli zam uygulaması yaptı. Deterjan ambalajının ön kısmında yer alan "40" yıkama ifadesinin aynı şekilde yer aldığı fakat gramajın 2000 ml'den 1500 ml'ye düştüğü belirlendi.

Bu oranlarla çamaşır deterjanına yüzde 25 gizli zam uygulandığı belirtildi. Deterjanın ambalajı aynı boyutta kalırken, içindeki ürün gramajının dörtte bir azaldığı ifade edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!