banner2

Bursa'da üretildi: Yeni 2024 Renault Clio fiyat listesi

Türkiye'nin en çok tercih edilen araçları arasında yer alan Renault Clio, yeni özellikleri ve yeni tasarımıyla Türkiye'de satışa sunuldu. Clio'nun Türkiye fiyatı da belli oldu.

Ekonomi 20.09.2023, 22:07 20.09.2023, 22:15
Abone ol
Bursa'da üretildi: Yeni 2024 Renault Clio fiyat listesi

Renault Clio, yenilenen özellikleriyle Türkiye'de satışa çıktı. Yeni Clio, şık ve modern tasarımıyla dikkat çekiyor. İç mekanında kullanılan yeni malzemeler ve teknolojiler, otomobili daha lüks ve konforlu hale getiriyor. Yeni Clio, sürüş destek sistemleriyle de güvenlik seviyesini artırıyor.

Fransız otomobil devi Renault'un ikonikleşmiş modeli Clio, yenilenen özellikleriyle Türkiye'de satışa çıktı.

Yeni Clio'da tercih edilen iç mekan, şık ve seçkin mimarisiyle markanın yeni tasarım dilini ilk kez yorumlarken, far imzası tamamen yeni ve marka kimliğini yansıtıyor.

Yeni Clio'nun yeni ön konsolunda 7 inç dijital ekran yer alıyor, Techno Esprit Alpine donanım seviyesinde ise opsiyon olarak 10 inç dijital ekran seçeneği sunuluyor. Donanım seviyesine bağlı olarak, radyo ve R&GO veya Renault Easy Link multimedya sistemi devreye giriyor. Erişilebilirlik ve diz mesafesi açısından oldukça cömert arka yolcu alanı ve 391 litreye kadar bagaj hacmiyle sınıfının en iyi özelliklerini sunuyor.

Yeni Clio, sürüşü daha kolay ve güvenli kılan gelişmiş sürüş destek sistemleriyle (ADAS) yollara çıkıyor. Bunlar, sürüş, park ve güvenlik olmak üzere 3'e ayrılıyor. Öte yandan Yeni Clio, beyaz, yıldız siyah, mineral gri, demir mavi, alev kırmızı, mercan turuncu ve uzaktan opak, yakından sedefli görünen üç katmanlı kaya gri olmak üzere 7 gövde rengiyle yollara çıkıyor. Ebatları 17 inçe kadar ulaşan jant seçenekleri, otomobilin çekiciliğini destekliyor. Farklı donanımlarla kombine edilen ikisi alüminyum alaşımlı olmak üzere 4 jant seçeneği bulunuyor.

Bugüne kadar dünya genelinde 16 milyon satış başarısı yakalayan Renault Clio küresel çapta en çok satanlar arasına girerken, Avrupa'da ve Türkiye'de "Yılın Otomobili" ödüllerini kazandı. Dünyada en çok Clio satılan ikinci ülke konumunda olan Türkiye'de, bugüne kadar 600 binden fazla satışa imza atıldı. Türkiye'de üretilen ve OYAK Renault Fabrikaları'nda 4,2 milyon adetlik üretimi aşan Renault Clio, B-HB segmentinde satılan her iki araçtan biri olarak öne çıkıyor.

Yeni Clio'nun öne çıkan özellikleri şunlardır:

  • Yenilenen tasarım
  • Modern iç mekan
  • Gelişmiş sürüş destek sistemleri
  • Geniş iç hacim
  • Geniş bagaj hacmi

YENİ CLİO FİYATI

Yeni Clio, Türkiye'de 5 farklı donanım seviyesinde satışa sunuluyor. Fiyatlar ise 379.900 TL'den başlıyor.

İşte Yeni Clio'nun donanım seviyeleri ve fiyatları:

  • Joy: 379.900 TL
  • Touch: 409.900 TL
  • Icon: 449.900 TL
  • Techno: 489.900 TL
  • Techno Esprit Alpine: 529.900 TL

Renault Clio, Türkiye'de uzun yıllardır en çok satan otomobillerden biri. Yeni Clio'nun da bu başarıyı sürdürmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!