banner2

Buralara gitmeden bir daha düşünün! Dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu

Dünyanın en pahalı şehirleri belirlendi. 172 şehirde kira fiyatları, yeme-içme ücretleri ve enerji ücretlerinin değerlendirildiği rapora göre dünyanın en pahalı şehri unvanını iki şehir paylaşıyor. İşte, dünyanın en pahalı şehirleri...

Ekonomi 07.12.2022, 13:10 07.12.2022, 13:36
Abone ol
Buralara gitmeden bir daha düşünün! Dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu

Dünyanın en pahalı şehirleri belirlendi. 172 şehrin dahil edildiği araştırmada kira fiyatları, yeme-içme ücretleri ve enerji ücretleri baz alınarak hazırlanan rapora göre dünyanın en pahalı şehri unvanını 2 şehir paylaşıyor. 

KOVİD-19 ETKİSİ

Medya takip kurumu Ajans Press, The Economist Intelligence Unit (EIU) kaynaklarından elde edilen verileri inceledi. Buna göre, Ukrayna-Rusya savaşı ve Çin’de devam eden Covid-19 kısıtlamalarının yaşam maliyet endekslerini ciddi derecede etkilediği görülüyor.

İLK SIRADA İKİ ŞEHİR BİRDEN VAR

172 şehirde 200 mal ve hizmette 400’ün üzerinde bireysel fiyat noktalarındaki veriler araştırma kapsamı içerisinde yer aldı. Bu çerçevede dünyanın en pahalı şehri unvanını New York ve Singapur paylaştı.

Ajans Press’in yaşam maliyetleri ile alakalı gerçekleştirdiği medya araştırmasında ise çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Gazete, dergi, TV ve radyo kanallarının yanı sıra internet haber siteleri olmak üzere 15 binin üzerinden kaynağın tarandığı araştırmada, yaşam maliyetleri ve enflasyon 2022’nin en çok konuşulan haber başlığı olduğu tespit edildi. Bu başlık altında medyaya 658 bin 742 haber yansıdı.

Yaşam maliyetleri içerisinde en çok bahsi geçen konular kira, gıda, döviz, enerji, ulaşım, sağlık, giyim ve eğitim olarak sıralandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!