banner2

Buğday alım fiyatları ne kadar? 2022 buğday alım fiyatları belli oldu mu?

Buğday alım fiyatları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Çiftçiler buğday alım fiyatları açıklandı mı diye merak ediyor. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından yapılacak açıklama beklenirken Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı, fırınlara ve ekmek üreticilerine belirli fiyattan satış yapacağını taahhüt eden un fabrikalarına Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından uygun fiyatla ekmeklik buğday satışı yapılmaya devam edileceği müjdeli haber geldi. Peki buğday alım fiyatları ne kadar? 2022 buğday alım fiyatları belli oldu mu?

Ekonomi 02.06.2022, 09:30 02.06.2022, 09:32
Abone ol
Buğday alım fiyatları ne kadar? 2022 buğday alım fiyatları belli oldu mu?

Buğday alım fiyatları merakla beklenirken 2022 buğday taban fiyatı araştırılmaya başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından müjdeli haber geldi. Bakanlık, fırınlara ve ekmek üreticilerine belirli fiyattan satış yapacağını taahhüt eden un fabrikalarına Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından uygun fiyatla ekmeklik buğday satışı yapılmaya devam edileceğini ilan etti. Peki buğday alım fiyatları ne kadar? 2022 buğday alım fiyatları belli oldu mu?

BUĞDAY ALIM FİYATLARI NE KADAR?

Tarım ve Orman Bakanlığı buğday alım fiyatları hakkında şu açıklamayı yaptı:

"Fırınlara ve ekmek üreticilerine belirli bir fiyattan un satışı yapacağını taahhüt eden un fabrikalarına TMO tarafından uygun fiyatla ekmeklik buğday satışı yapılmaya devam edilecektir."

BUĞDAY ALIM FİYATLARI BELLİ OLDU MU?

Belirli bir fiyattan alım yapılacağı söylenmesine karşın fiyatın ne kadar olduğu henüz netlik kazanmadı. 2022 yılında buğday alım fiyatlarının bir ay içerisinde açıklanması bekleniyor. Alım fiyatları açıklanınca sitemizden sizlere haber vereceğiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!