banner2

Bu yöntem ilk kez açıklandı! Faturalarınızı yarı yarıya düşürmek için hemen bu yöntemi uygulayın

Aylık giderlerde en fazla gider kalemini oluşturan elektrik ve su faturaları vatandaşın düşündüğü konular arasında bulunuyor. Peki, faturalar nasıl düşürülür? Tasarrufla su faturası düşer mi? İşte konuya ilişkin uzmanların yorumları...

Ekonomi 17.03.2023, 10:43
Abone ol
Bu yöntem ilk kez açıklandı! Faturalarınızı yarı yarıya düşürmek için hemen bu yöntemi uygulayın

Son zamanlardaki zamlarla birlikte vatandaşın bütçesini bir hayli zorlayan gider kalemlerinden biri olan elektrik ve su faturaları düşünceye sevk etmeye devam ederken uygulanacak basit tasarruf yöntemleriyle bu faturalar dert olmaktan çıkabilir. Peki, faturalardan nasıl tasarruf yapılır?

SU FATURASINDAN NASIL TASARRUF YAPILIR?

Su faturasını düşürmenin en kolay yöntemlerinden biri, çamaşır ve bulaşık yıkamak için tasarruf özelliği yüksek olan makineler kullanmaktır. Örneğin, bulaşık ve çamaşır makinenizi dolmadan çalıştırmamak gibi basit yöntemler su faturasına doğrudan etki edecektir.

MUSLUKLARINIZI KONTROL EDİN

Musluklarınızı, vanalarınızı ve su borularınızı kontrol edin. Sızdırmalara karşı önlem alın. Çatlaklar ya da yarıklar var ise en kısa zamanda yenisiyle değiştirin. Bu ufacık değişikliğin büyük farklar yarattığını göreceksiniz.

Öte yandan, tuvaletler sandığımızdan çok daha fazla su tüketebilir. Bu nedenle verimliliği yüksek ve çok su tüketmeyen tuvaletler kullanmak su faturasını düşüren etkenlerden biri olmaktadır. Bunun için bir araştırma yapabilir ve sizin için en iyisini belirleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!