banner2

Bu yöntem elektrik ve su faturanızı önemli ölçüde düşürecek! 1 kaşık yeterli!

Bazıları çamaşırlarını günlük, bazıları ise haftalık olarak yıkayabiliyor. Çamaşır yıkamak çok fazla enerji tüketimine yol açan ev işlerinden biri olarak öne çıkıyor. Ancak birkaç püf noktası denilebilecek hususa dikkat etmeniz durumunda hem elektrik hem de su faturasında ciddi tasarruf elde edebilirsiniz.

Ekonomi 22.02.2023, 20:55 23.02.2023, 01:45
Abone ol
Bu yöntem elektrik ve su faturanızı önemli ölçüde düşürecek! 1 kaşık yeterli!

Çamaşır makinenize 1 kaşık karbonat eklediğinizde faturanızın nasıl düştüğüne inanamayacaksınız!

Çamaşır yıkamak çok fazla elektrik ve su gerektirir. Bu da bir takım maliyetler doğurur. Elektrik ve su faturasının kabarıklığına etki eden ev işlerinden biri de çamaşır yıkamaktır.

Çamaşır yıkarken tasarruf sağlatabilecek bir kaç uygulama var. Pek çok ev hanımı bunlara dikkat etmediği için faturaları kabarık geliyor. Enerji akımını düşürecek, faturalara daha az yansımasını sağlayacak birtakım kurallar bulunuyor.

BİR YEMEK KAŞIĞI KARBONAT

Öncelikle çamaşırlarınızı akşam ve gece saatlerinde yıkamaya çalışın. Çamaşır yıkarken makinenizin içine bir yemek kaşığı karbonat atın. Bu da hem çamaşırlarınızdaki lekelerin temizlenmesine yol açacak hem de düşük sıcaklıkta çamaşır yıkamanıza olanak sağlayacaktır.

Karbonat lekelerin, yağların düşük sıcaklıkta kolayca çıkarılmasını sağlar. Çamaşır makinenizin sıcaklık ayarını düşürebilir, bu sayede de tasarruf sağlayabilirsiniz. Çamaşırlarınızı biriktirip yıkayın. Makine haznenizin dolu olmasına dikkat edin. Sıcaklık ayarlarınızı kontrol edin ve eğer çok fazla kirlilik yoksa çamaşırlarınızı düşük ayarda, kısa programlarda yıkamaya çalışın.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!