Bu sene kırmızı ete doyamayacağız! Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları belli oldu

Kurban Bayramı yaklaşırken kurbanlık fiyatları da oldukça merak ediliyor. Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan, Samsun’da küçükbaş kurbanlığın fiyatının 2,5-4 bin TL, büyükbaş kurbanlık fiyatının ise 20-25 bin TL arasında olduğunu söyledi.

Ekonomi 25.05.2022, 10:31
Bu sene kırmızı ete doyamayacağız! Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları belli oldu

Kurban Bayramı tüm İslam alemi tarafından 9 Temmuz Cumartesi günü kutlanacak.

KURBANLIK FİYATLARI NE OLDU?

Bayram öncesi kurbanlık fiyatları vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

Başkan Erdal Doğan Samsun’daki kurbanlık fiyatları hakkında bilgi verdi. Erdal Doğan, “Samsun ve çevre illerinde bu sene de kurbanlık hayvan sıkıntısı yaşanmıyor. Bölgemizde tarım ve hayvancılık oldukça yaygın. Fiyatlarda enflasyon ve maliyetler nedeniyle birtakım artış oldu.'' 

KÜÇÜKBAŞ KURBANLIK FİYATI 2,5 İLA 4 BİN ARASINDA SEYREDİYOR

Geçen yıl Samsun’da büyükbaş canlı hayvanın kilo fiyatı 35 TL’den satılıyordu. Bu sene ise 60 TL civarında satılıyor. Küçükbaş kurbanlık ise geçen yıl 800-1500 TL arasında değişiyordu. Bu sene küçükbaş kurbanlık fiyatı ise 2,5 ile 4 bin TL arasında değişiyor. Geçen yıl ortalama bir büyükbaş kurbanlığın fiyatı 15 bin TL’ye alabiliyordu. Bu sene ise ortalama büyükbaş kurbanlık fiyatları 20-25 bin TL arasında değişiyor. Canlı 600 kiloluk bir tosunun fiyatı ise 40 bin TL’yi buluyor” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!