banner2

Bu sabah 09.00'da AÇIKLANDI! Emekliye 5000 TL ek ödeme: Düşük faiz kredi imkanıda var 

Bu sabah 09.00'da emeklileri yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. Emeklilerin maaşlarına ek ödeme sağlanacak. Emeklilere yapılacak olan ek ödeme en az 3200 TL olacak. Ayrıca düşük faiz kredi imkanı da var. İşte konuya dair tüm detaylar...

Ekonomi 29.05.2023, 15:56 29.05.2023, 15:57
Abone ol
Bu sabah 09.00'da AÇIKLANDI! Emekliye 5000 TL ek ödeme: Düşük faiz kredi imkanıda var 

Emekliler ek ödeme ile ilgili müjde bu sabaah 09.00'da açıklandı. Sabah saatleride yapılan duyuruya göre emekli maaşlarına ek ödeme olarak en az 3.200 TL nakit destek ödemesi sağlanacak. 28 Mayıs Pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin akabinde emekliye müjdeler peş peşe gelirken bugün emeklilere ek ödeme hakkında açıklamalar geldi. SSK bağ-kur memur emeklisi farkıda yok. Tüm emekliler ek ödeme imkanından yararlanabiliyor.
 

5000 TL EK ÖDEME

Emekli maaşı alanların ₺5.000 maaşı ödeme fırsatı geliyor. Açıklama Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank tarafından yapıldı. 3 devlet bankası tarafından maaşını taşıyan emekliye 3 yıllığına taahhüt vermeleri durumunda ek ödeme fırsatı sunulacak. SSK bağ-kur memur emeklisi olmakta bu durumda fark etmiyor. Hatta EYT emeklisi için Ekstra ödemelerde var. O sebeple 31 Mayıs 2023 tarihine kadar Ziraat Bankası VakıfBank ya da halkbank'a başvuru yapan emekliler bu fırsatı değerlendirme şansını elde edecek. Emekliye ek ödemeden faydalanmak isteyenlerin başvuru işlemlerinin banka şubelerinden ya da mobil ve internet bankacılığı uygulamaları üzerinden yapabileceği öğrenildi.

DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ İMKANI

Ziraat Bankası VakıfBank ile Halkbank emekliye birçok ayrıcalık sağlıyor. Bunlar arasında düşük faizli Kredi imkanın da bulunuyor. 3 devlet bankası tamamen emekliye özel kredi seçenekleri ile destek sağlıyor. En uygun faiz oranları ile kredi sağlayan kamu bankalarının müşterisi olmanız durumunda Bu ayrıcalıklardan da faydalanabilirsiniz. Ayrıca devlet bankaları emekli maaşını taşıyanlar için havale ve EFT işlemlerini de tamamen ücretsiz olarak sağlıyor. Yani emekliyi devlet bankalarında bekleyen birçok avantaj var. O sebeple 31 Mayıs 2023 tarihine kadar maaşınızı taşıyarak Siz de bu fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!