Bu resmen soygunculuk! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz kararı sonrası emlak şirketleri sahneye çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konut alacaklar için faiz indirimi müjdesini duyurmasının ardından fırsatçı emlak şirketleri bazı ilanların fiyatlarını olağanüstü şekilde artırdı. Öyle ki 2 milyon TL'lik evin bir anda 3.5 milyon TL'ye yükseldiği görüldü.

Ekonomi 10.05.2022, 13:17 10.05.2022, 13:17
Abone ol
Bu resmen soygunculuk! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz kararı sonrası emlak şirketleri sahneye çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk kez ev alacaklar için verdiği faiz indirim müjdesi bazı fırsatçı melak şirketlerini harekete geçirdi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDE DUYURMUŞTU

Erdoğan'ın dün Kabine toplantısı sonrasında, "Konut almak isteyen ve konut yapan firmalarımızla ilgili müjdemiz var" diyen Erdoğan, "İlk defa konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz" sözleri emlak şirketlerini harekete geçirdi. 

Vatandaşların uygun şartlar ile ev alabilmesine imkan verecek olan faiz indirim kararını çıkarları doğrultusunda haksız kazanç sağlamak için kullanmak isteyen emlak şirketleri halihazırda internet ortamında bulunan ev ilanlarının fiyatlarını olağanüstü şekilde artırdı. 

EV ALMAK İSTEYENLER SOYGUNA KURBAN GİDİYOR

Öyle ki dün güncellenen bir ev ilanında, 1 milyon 989 bin TL fiyata sahip bir evin bir anda 3 milyon 400 bin TL'ye çıkarıldığı görüldü. 

FIRSATÇILAR SAHNEDE 

Başka bir ilanda ise 1 milyon 500 TL'ye satılan evin kararın açıklandığı gün 5 milyon 250 bin TL'ye çıkarıldığı görüldü. 

İKİ KATTAN FAZLA ARTIRDILAR 

1 milyon 750 bin TL fiyat biçilen evin ise yine kararın açıklandığı akşam 3 milyon 950 bin TL'ye çıkması bu kadar fırsatçılığa da pes dedirtti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!