banner2

Bu kez de gençlerin cebi dolacak! İşsiz günler sona erdi! O bakanlık istihdam seferberliği başlattı! Binlerce memur alımı yapılacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yaptığı açıklamada yakın zamanda 18 bin 305 yeni personel alımı yapılacağını ve duyuruların yapılacağını söyledi.

Ekonomi 27.03.2023, 20:44
Abone ol
Bu kez de gençlerin cebi dolacak! İşsiz günler sona erdi! O bakanlık istihdam seferberliği başlattı! Binlerce memur alımı yapılacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat Kahramanmaraş depreminden etkilenen depremzedelerle Ankara Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Eğitim Merkezi'nde iftar programında bir araya geldi. Programda konuşan Bakan Bozdağ, sözlerine 6 Şubat Kahramanmaraş depreminde yaşamını yitiren vatandaşlara rahmet dileyerek başladı.

Bakan Bozdağ, depremler sonrası yaraların saraüılması için yapılanları özetlediği konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni konutlarla ilgili açıklamalarını hatırlatarak, bugüne kadar 17 bin konutun temeli atıldığını ve muhtemelen yıkılan tüm evlerin temellerinin atılması gerektiğini söyledi.

2024 HAZİRAN AYINA KADAR TESLİM EDİLECEK

Yapılacak yeni konutların 2024 Haziran ayına kadar teslim edileceğini ifade eden Bozdağ, verdikler sözü yerine getireceklerini söyledi. Bakan Bozdağ şunları söyle devam etti:

"Seçimleri o nedenle öne aldı. Türkiye, 'Seçim oldu, olacak. Şu oldu, bu oldu.' tartışmalarıyla zaman kaybetmesin, hemen önümüze bakalım, işimize koyulalım, yarınımıza bakalım, geleceğimize bakalım, geleceğimizi inşa etmek için ne yapılacak, onun peşinden koşalım, gecemizi gündüzümüze katarak gayretle yolumuza devam edelim diye aldık. Derdimiz yaraları hızlıca sarmak. Derdimiz insanları yeni konutlara hızlıca kavuşturmak. Derdimiz en iyi şartları insanlarımıza en kısa sürede sunmaktır. Hızlıca temelleri atıyoruz, onu da eleştiriyorlar. Hızlı çalışıyorsunuz, doğru çalışıyorsunuz eleştiriyorlar, hemen işi yapıyorsunuz eleştiriyorlar, bekleseniz onu da eleştiriyorlar. Ne yaparsak ona bir kulp takma gayretini her yerde görüyoruz."

Adalet Bakanlığının deprem  bölgesine gönüllü olarak yaklaşık 5 bin personelin gönderildiğini söyleyen bakan, depreme rağmen bölgede çalışan işçilere teşekkür etti.

DEPREM SORUŞTURMALARI

Bozdağ, Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili soruşturmayla ilgili olafdak ise şu ifadeleri kullandı: "Hiçbir delilin karartılmasına izin verilmedi. Kanıt toplanmadan hiçbir enkaz kaldırılmadı. Soruşturmaların verimli ve sonuçla yapılması için Deprem Suçları Araştırma Bürosu'nu kurduk.”

Bozdağ, 6 Şubat'tan bu yana depremin olduğu bölgelerde mahkeme sürelerine ara verildiğini hatırlatarak, şöyle dedi:

"Bazı adliyelerimiz deprem öncesi döneme dönecekler, süre uzatımı yapmayacağız. Bunlar Diyarbakır, Adana, Kilis, Osmaniye, Nurdağı ve İslahiye hariç Gaziantep merkez ve ilçeleri olmak üzere buralarda uzatmaya gitmeyeceğiz. Diğer illerde de ilçe bazlı değerlendirme yapacağız. Örneğin Hatay'ın merkezini uzatacağız ancak ilçelerinin bir kısmını uzatıp bir kısmı devam edecek. Malatya merkez, Kahramanmaraş merkez, Adıyaman merkezde süreleri uzatacağız, ilçeleri özel değerlendireceğiz. Bazı ilçelerde süreler uzamayacaktır."

ADALET BAKANLIĞI 180BİN 305 PERSONEL ALACAK

Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı'nın yeni personel alımına başladığını söyleyerek "Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde 9 bin 229, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 8 bin 376, İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde 700 olmak üzere toplam 18 bin 305 personel alımı için ilana çıkıyoruz. Yakında bunların mesleklerine göre dağılımı, müracaat tarihleri ve şartları Bakanlığımız tarafından ilan edilecektir." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!