banner2

Bu gece yarısından itibaren motorin ve benzine zam geliyor! İşte zamlı motorin ve benzin litre fiyatı

Benzin ve motorin fiyatlarında yükselişte Brent petrolde yaşanan fiyat artışı etkili oluyor. Brent petrolün yükselmesine bağlı olarak akaryakıt fiyatlarında da zam beklentisi oluştu. bu gece yarısından itibaren akaryakıta zam olacağı bildirildi. Öte yandan küresel anlamda brent petrol fiyatlarında son günlerde yaşanan artışın süreceği belirtilirken, OPEC'in 1 milyon varilin üzerinde üretim kesintisine gidebileceği açıklandı.

Ekonomi 04.10.2022, 20:14 05.10.2022, 17:30
Abone ol
Bu gece yarısından itibaren motorin ve benzine zam geliyor! İşte zamlı motorin ve benzin litre fiyatı

Son haftalarda düşüşte olan brent petrol, pazartesi gününden itibaren yaşanan yükselişe geçti. Yaşanan bu yükselişle beraber akaryakıt fiyatlarında zam beklentisi oluştu. 5 Ekim Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere; benzin grubunda 62 kuruş, motorin grubunda 1,10 TL zam bekleniyor. Bu gece yarısı itibarıyla benzin ve motorin fiyatlarına zam yapılacağı belirtildi.

UZMANLAR AKARYAKIT FİYATLARINDA DALGALANMANIN YAŞANACAĞINI BİLDİRİYOR 

Uzmanlar resesyon beklentileri, küresel piyasalarda Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle ortaya çıkan belirsizlikler ve dolar endeksindeki yükselişin fiyatlardaki mevcut dalgalanmaları sürdüreceğini tahmin ediyor.

Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD), dün yayımladığı raporda, gelişmiş ülkelerdeki merkez bankalarının faizleri artırmaya devam etmesinin küresel ekonomiyi resesyona ve ardından uzun süreli durgunluğa itme riski taşıdığını bildirdi.

UNCTAD'ın raporunun ardından Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva da ABD Merkez Bankasını (Fed) politikalarında son derece ihtiyatlı olmaya ve dünyanın geri kalanı üzerindeki etkisine karşı dikkatli olmaya çağırdı.

Brent petrolde teknik olarak 89,48 ile 89,56 dolar aralığının direnç, 89,26 ile 89,12 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; İstanbul'da motorin litre fiyatı 23.10 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 19.25 liradan satılıyor.

İSTANBUL'DA GÜNCEL BENZİN VE MOTORİN (MAZOT) FİYATLARI

Benzin: 19,23 TL
Motorin: 23,06 TL
LPG: 10,62

ANKARA'DA BENZİN VE MOTORİN NE KADAR?

Benzin: 19,34 TL
Motorin: 23,20 TL
LPG: 10,94 TL

İZMİR'DE BENZİN VE MOTORİNİN LİTRE FİYATI KAÇ TL?

Benzin: 19,34 TL
Motorin: 23,21 TL
LPG: 10,74 TL

.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!