banner2

Brent petrol arttı mı, azaldı mı? Brent petrolde son durum ne? Brent petrol varil fiyatı ne kadar?

Brent petrolün varil fiyatı, önceki kapanışa göre %0,99 oranında değer kaybederek 90,97 dolar seviyesine geriledi. Peki Brent petrol arttı mı, azaldı mı? Brent petrolde son durum ne? Brent petrol varil fiyatı ne kadar?

Ekonomi 26.09.2023, 11:27 26.09.2023, 16:07
Abone ol
Brent petrol arttı mı, azaldı mı? Brent petrolde son durum ne? Brent petrol varil fiyatı ne kadar?

Uluslararası piyasalarda Brent petrolün varili, 90,97 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Anadolu Ajansı'nda yer alan haber doğrultusunda, dün Brent petrolün varil fiyatı 92,73 dolara kadar yükseldikten sonra günü 91,88 dolar seviyesinde tamamladı. Bugün saat 09.42 itibarıyla Brent petrolün varil fiyatı, kapanışa göre %0,99 oranında bir azalışla 90,97 dolar seviyesine geriledi. Aynı dakikalarda, Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 88,76 dolara satıldı.

Petrol fiyatlarındaki bu düşüşte, gelişmiş ekonomilerin merkez bankalarının uzun bir süre boyunca faizleri yüksek seviyelerde tutacağı ve bu durumun küresel petrol talebinde düşüşe neden olabileceği endişeleri etkili oldu.

BRENT PETROLDE SON DURUM NE?

ABD Merkez Bankası (Fed), yıl sonuna kadar bir faiz artışına daha gitme olasılığına ilişkin beklentilerin arttığı bir dönemde, banka yetkilileri faizlerin beklenenden daha uzun bir süre boyunca yüksek seviyelerde kalacağına dair sinyaller vermeye devam ediyorlar.

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, Fed üyelerinin çoğunun bu yıl içinde bir faiz artışına daha ihtiyaç duyulabileceğini ve kendisinin de bu görüşü paylaştığını ifade etti.

Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee ise faiz oranlarının, piyasaların öngördüğünden daha uzun bir süre boyunca yüksek seyretme eğiliminde olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!