BOTAŞ'tan son dakika açıklaması! 10 gün süreyle doğalgazı kesecekler

Son dakika haberi...BOTAŞ, İran'ın, Gürbulak-Ağrı giriş noktasından sağlanan doğalgazı 10 gün süreyle keseceğini açıkladı. Kesinti nedeniyle sanayi ve elektrik santrallerinde kısıtlamalar yapılacak.

Ekonomi 20.01.2022, 16:55 20.01.2022, 17:39
Abone ol
BOTAŞ'tan son dakika açıklaması! 10 gün süreyle doğalgazı kesecekler

Açıklamada, elektrik ve doğal gaz sistem dengesinin korunması amacıyla yüksek tüketimi olan sanayi tesisleri ve elektrik santralleri ile sınırlı olmak ve kesinti planları önceden bildirilmek suretiyle, doğal gaz tüketiminde kısıtlamalar yapılacağı belirtildi.

KESİNTİ 10 GÜN SÜRECEK

BOTAŞ'tan yapılan açıklamada şöyle denildi: "Ülkemize Gürbulak-Ağrı giriş noktasından sağlanan doğal gazın, İran tarafındaki doğal gaz iletim hattında meydana gelen bir arıza nedeniyle 20.01.2022 tarihinden itibaren 10 gün süre ile yapılamayacağı bildirilmiştir.

'KONU HASSASİYETLE TAKİP EDİLİYOR'

Arızanın daha kısa sürede giderilmesi için İranlı muhataplarımız nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuş ve konu hassasiyetle takip edilmektedir. Elektrik ve doğal gaz sistem dengesinin korunması amacıyla yüksek tüketimi olan sanayi tesisleri ve elektrik santralleri ile sınırlı olmak ve kesinti planları önceden bildirilmek suretiyle, doğal gaz tüketiminde kısıtlamalar yapılacaktır.

Mevsim normallerinin altında seyreden olumsuz hava koşullarına rağmen diğer tüketicilerin kısıtlamalardan etkilenmemesi için tüm önlemler alınmıştır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!