banner2

Borsa’da en çok kazandıran takım belli oldu: O takıma yatırım yapan geliri katladı

Borsa İstanbul'un rekorlar kırmaya devam ettiği bir dönemde, spor şirketlerinin performansı da merak konusu oldu. Spor sektöründeki şirketler, son 4 aydır yükseliş eğilimini sürdürüyor. Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketleri arasında en fazla kazandıran ve kaybettiren şirketler belirlendi.

Ekonomi 03.10.2023, 13:37 03.10.2023, 16:27
Abone ol
Borsa’da en çok kazandıran takım belli oldu: O takıma yatırım yapan geliri katladı

Eylül ayı sonunda Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 5,3'lük bir kazançla tamamladı. Aynı dönemde Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketleri arasında en fazla kazandıran şirket ise yüzde 21,3'lük bir yükselişle Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği oldu.

TRABZONSPOR LİDER

Trabzonspor'un ardından yatırımcısına en fazla kazandıran ikinci spor şirketi, yüzde 21,1'lik bir artışla Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ oldu.

FENERBAHÇE FUTBOL AŞ HİSSE YÜKSELDİ

Fenerbahçe Futbol AŞ'nin borsadaki hisseleri yüzde 3,9'luk bir artış gösterirken, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar'ın hisseleri ise eylül ayında yüzde 15,7'lik bir değer kaybı yaşadı.

GEÇEN YIL EN FAZLA BEŞİKTAŞ KAZANDIRDI

Spor kulüplerinin geçen yıl kapanış performanslarına göre en fazla kazandıran Beşiktaş oldu. Beşiktaş'ın hisse fiyatı geçen yılı 5,94 lira ile tamamlamışken, eylül ayında yüzde 634'lük bir artışla 7 katını aşarak yatırımcısına büyük kazanç sağladı.

Aynı dönemde, Galatasaray yatırımcısına yüzde 76,5, Fenerbahçe yatırımcısına yüzde 39,9, Trabzonspor ise yüzde 36,7 kazandırdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!