Yandex Metrica

Borsacılara kötü haber! Uzman isim BIST100'ün çakılacağı tarihi açıkladı

Borsacılara kötü haber! Uzman isim BIST100'ün çakılacağı tarihi açıkladı

Yatırımcıları heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Tanınmış ekonomist Evren Devrim Zelyut, borsanın değer kaybedeceğini ve döviz kurlarının yükseleceğini öne sürdü. Bu çarpıcı açıklama, piyasalarda hızla yankılandı ve yatırımcılar arasında tartışmalara yol açtı. Haberimizde geçen detaylar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
 

Ekonomi

06.06.2024, 11:12

Yatırımcılar, farklı yatırım araçlarını gözden geçirirken, tanınmış ekonomist Evren Devrim Zelyut'un dolar ve borsa hakkındaki çarpıcı yorumları gündeme oturdu. Zelyut'un dikkat çeken açıklamaları, piyasalarda büyük bir ilgi uyandırdı.

Yatırımcıları panikleten düşüş: Bitcoin 58 bin doların altına geriledi! Yatırımcıları panikleten düşüş: Bitcoin 58 bin doların altına geriledi! Haberi Görüntüle

VERGİLENDİRME SÖYLENTİLERİ ETKİLİ OLDU

Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 50'ye yükseltmesinin ardından borsa, tarihi bir rekor kırarak 10 bin 800 seviyelerine tırmandı. Ancak, son günlerde yaşanan ani düşüşle birlikte borsa şu anda 10 bin 340 seviyelerinde işlem görüyor. Bu düşüşün nedeni olarak vergilendirme söylentilerinin etkili olduğu belirtiliyor.

65 yaş aylığı, engelli ve evde bakım maaşı alanlara müjde: Bakanlık resmen duyurdu: Ödemeler hesaplara yatıyor 65 yaş aylığı, engelli ve evde bakım maaşı alanlara müjde:... Haberi Görüntüle

YANLIŞ ADIMLAR KURUN YÜKSELMESİNE NEDEN OLUR

Ekonomist Evren Devrim Zelyut, borsaya uygulanacak vergilendirmenin ciddi düşüşe neden olabileceğinin altını çizdi. Zelyut, "Hisse piyasasına akacak milyarlarca doları engellemeye çalışıyoruz. Yanlış adımlarda ısrar edilirse, sonbaharı beklemeden kurun yükselmesine neden olur. En acı tarafı ise dolar kıtlığı yaşarken yabancı sermayenin kapılarını kapatacağız. Bu durumda ülkeye gelenler sadece faizden yararlanmak için tahvil almak isteyen yabancılar olacak" açıklamasında bulundu.

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading