Yandex Metrica

Sitede Ara

Borsa oynayanlar dikkat! Bu hisseler yanlışlıkla yüzde 99 düştü

Borsa oynayanlar dikkat! Bu hisseler yanlışlıkla yüzde 99 düştü

New York Menkul Kıymetler Borsası, yatırımcıları şaşırtan bir manzara ile güne başladı. Teknik bir sorun yaşandı ve bazı hisseler beklenmedik şekilde büyük değişimlere uğradı. Bu hisseler arasında, yanlışlıkla %99 değer kaybeden Warren Buffet'ın şirketi Berkshire Hathaway de bulunuyor.

Ekonomi

03.06.2024, 18:45

Bugün ABD borsasında oldukça olağandışı bir gün yaşanıyor. New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), son dakikalarda yatırımcıları şaşırtan bir sorunla karşılaştı. Birçok hisse senedinin beklenmedik ve büyük düşüşler yaşadığı gözlendi.

Yatırımcıların yeni gözdesi sektör lideri HES Kablo: Yüzde 10’unu tek başına gerçekleştiriyor Yatırımcıların yeni gözdesi sektör lideri HES Kablo: Yüzde 10’unu tek... Haberi Görüntüle

YÜZDE 99 ORANINDA DÜŞÜŞLER OLDU

NYSE, ülke genelinde sabah saatlerinde başlayan durum hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamada, sorunun tamamen teknik bir nedenden kaynaklandığı belirtilirken, etkilenen hisse senetlerinde işlemlerin durdurulduğu ifade edildi.

Teknik bir sorun, borsada işlem gören birçok şirketin hisselerinde hatalı değişimlere yol açtı. Bazı hisselerde %100'lere varan devasa düşüşler yaşandı.

Ay başında hesaplara aktarılacak: Emekliye ek zam müjdesi! Hangi emekli grubu ne kadar zam alacak? Ay başında hesaplara aktarılacak: Emekliye ek zam müjdesi! Hangi emekli... Haberi Görüntüle

WARREN BUFET'IN ŞİRKETİ SERT DÜŞTÜ

En dikkat çekenlerden biri, dünyanın en zengin insanlarından biri olan Warren Buffet'ın şirketi Berkshire Hathaway'in hisseleriydi. ABD'li şirketin hisseleri hatalı bir şekilde %99 oranında düşerek 185 dolara kadar geriledi.

NYSE, sorunun hisse senedi fiyatlarının dalgalanmasını önlemek için tasarlanmış bir mekanizmayla ilişkili olduğunu belirtti. Sorunun hala araştırılmakta olduğu da borsanın yaptığı açıklamalar arasında yer aldı.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

1

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading