banner2

Bitcoin 27 bin doların altında! Binance'a dava açtılar

Amerikada iflas eden 3 banka sonrası binlerce yatırımcı Kripto para'ya yönelmişti. Durum böyle olunca Bitcoin fiyatı son ayların zirvesine yerleşmişti. Dünyanın en büyük, kripto borsalarından biri olan Binance, ABD'de davalık oldu. Hem şirkete hem de CEO Changpeng Zhao'ya düzenleme ihlalleri gerekçesiyle dava açıldı. Dava sonrası Bitcoin 27 bin doların altına düştü. Detaylar haberimizde...

Ekonomi 28.03.2023, 17:27
Abone ol
Bitcoin 27 bin doların altında! Binance'a dava açtılar

Amerikada 3 bankanın iflas etmesi sonrası birçok yatırımcı kripto para borsalarına yöneldi. Sonrasında ise kripto paraların lideri Bitcoin, son ayların zirvesine çıkarak 28 bin doların üstünde yer aldı. Kripto para borsası Binance ile şirketin kurucusu ve üst yöneticisi Changpeng Zhao, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından dava edildi.

CFTC'den yapılan açıklama doğrultusunda, Chicago federal mahkemesinde açılan dava sonrası Zhao, düzenleme ihlalleri ile suçlandı. Binance'in CTFC'ye uygun şekilde kaydolmayarak bazı yükümlülüklerden kaçtığı ve federal yasaları hiçe saydığı iddia edildi. Davada, para cezasının yanı sıra, ihlallerin devamına karşı ihtiyati tedbir talebinde bulunuldu.

BITCOIN DÜŞÜŞTE

Söz konusu olaya ilişkin haberler sonrasında Coinbase Global, Marathon Digital ve Riot Platforms gibi kripto borsalarının hisselerinde yüzde 10'a yakın düşüş yaşandı. Bitcoin 27 bin doların altına geriledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!