Yandex Metrica

BIST 100 neden düşüyor? BIST 100 ne zaman yükselecek? Borsa İstanbul'da son durum ne?

Borsa neden düşüşte sorusu vatandaşlar ve yatırımcılar tarafından araştırılıyor. BIST 100 endeksinde ki gerilemenin ardından neden düştüğü merak konusu oldu. Peki, BIST 100 neden düşüyor? BIST 100 ne zaman yükselecek? Borsa İstanbul'da son durum ne?

Ekonomi

01.03.2024, 22:44

Bu hafta başında Borsa’da hareketlilik devam ediyor BIST 100’ün neden düşüşe geçtiği ne zaman yükseleceği merak ediliyor. Vatandaşlar Borsada ki hareketlilik sonrası araştırmlara başladı. Peki, BIST 100 neden düşüyor? BIST 100 ne zaman yükselecek? Borsa İstanbul'da son durum ne?

Gazeteci Yazar Mehmet Akif Soysal'dan emekli zammı değerlendirmesi: Geç kalınmış doğru karar! Gazeteci Yazar Mehmet Akif Soysal'dan emekli zammı değerlendirmesi: Geç kalınmış... Haberi Görüntüle

BIST 100 NEDEN DÜŞÜYOR?

Bankacılık endeksi yüzde 3,55, holding endeksi yüzde 3,35 değer kaybetti. Tüm sektör endeksleri gerilerken, en çok kaybettiren ise yüzde 6,49 ile iletişim oldu.

Analistler, küresel pay piyasalarında bankacılık sistemine ilişkin endişelerin azalmasına karşın yatırımcıların temkinli davrandığını söyledi.

Yarın yurt içinde veri gündeminin sakin olacağını, yurt dışında ise Almanya'da GfK tüketici güven endeksi ve ABD'de bekleyen konut satışlarının takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 4.750 seviyesinin destek, 5.050 ve 5.200 puanın direnç konumunda olduğunu bildirdi.

Afrika'da özgürlük ateşi: O ülkelerde sömürgeciliğe karşı dev ayaklanma: Türkiye detayı dikkat çekti Afrika'da özgürlük ateşi: O ülkelerde sömürgeciliğe karşı dev ayaklanma: Türkiye... Haberi Görüntüle

BIST 100 NASIL YÜKSELİR?

En temel olarak, hisse senedine karşı oluşan arzın fazla olması fiyatını arttırırken, talebin düşük olması da fiyatın düşmesine neden olur. Hisse senedinin popülerleşmesi arzı arttırır fakat senetler sınırlı olduğu ve almak isteyen kişi sayısı fazla olduğu için fiyatlarda artış görülür. BIST 100 son durumunu aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading