banner2

Berlin'de yayaların arasına dalan Ermeni sürücünün otomobilinde Türkiye karşıtı pankartlar ortaya çıktı

Berlin'de Ermeni asıllı bir sürücü yayaların arasına daldı. Saldırı sonrasında 1 öğretmen hayatını kaybederken sanığın otomobilinden Türkiye karşıtı pankartlar çıktı.

Ekonomi 09.06.2022, 14:25 09.06.2022, 15:45
Abone ol
Berlin'de yayaların arasına dalan Ermeni sürücünün otomobilinde Türkiye karşıtı pankartlar ortaya çıktı

Almanya’nın başkenti Berlin’de dün sabah saat 10.30 civarında Ermeni asıllı bir sürücü, şehrin merkezi Kudamm’da aracını yayaların üzerine sürdü. Başkentin en işlek caddesinde meydana gelen olayda 1 kişi öldü, 17 kişi yaralandı. Ölen kişinin öğretmen olduğu ve bir okul gezisi için 24 öğrencisiyle beraber bölgede olduğu öğrenildi. İçlerinde öğrencilerin de olduğu yaralılardan 6’sının ise durumunun ağır olduğu belirtildi. 

TÜRKİYE KARŞITI

Sürücü otomobiliyle ilk yayaya çarpıp kaldırımda yaklaşık 200 metre gittikten sonra bir mağazanın içine girerek durdu. Zanlının, görgü tanıkları tarafından yakalanıp polise teslim edildiği belirtildi. Kimliği henüz açıklanmayan sürücünün aracında Türkiye aleyhtarı yazı ve pankartlar bulunduğu ve daha önce hırsızlık suçundan ceza aldığı bildirildi.

Olayda 17 kişi yaralandı. Yaralılardan 6’sının hayati tehlikesi bulunuyor.

KAZA MI SALDIRI MI?

Tanıklar sürücünün kasıtlı olarak otomobili insanların üzerine sürdüğünü söyledi. 58 yaşındaki Fariz A., Hürriyet’e yaptığı açıklamada, arabanın 1 metre yakınından geçtiğini belirtirken “Bir yayaya nasıl çarptığını gördüm. Çarpmayla birlikte yola devam etti ve iki kişi kaportanın üstüne düştü. Sürücü o halde daha fazla gaza bastı. Kaldırımın üzerine çıktı. Hiç yavaşlamadan insanlara çarparak yola devam etti. Şans eseri kurtuldum” dedi.

BERLİN POLİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Berlin polisi “Bunun kasıtlı bir eylem mi, yoksa Trafik kazası mı olduğunu bilmiyoruz” açıklamasında bulunurken, isminin açıklanmasını istemeyen bir polisin Bild gazetesine verdiği bilgiye göre, arabada saldırıyla ilgili itiraf mektubu bulundu. Aralık 2016’da aynı bölgede çalıntı kamyonla insanların arasına dalan Anis Amri isimli Tunus kökenli saldırgan, 12 kişinin ölümüne ve çok sayıda kişinin de yaralanmasına neden olmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!