Bekçiler ne kadar maaş alıyor? Ocak ayı sonrası zirve yaptı

7245 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde Valilik ve Kaymakamlıklar, Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil 'Çarşı ve Mahalle Bekçisi' unvanlı kadrolarda görev yapmak üzere eğitim düzeylerinde çalışanı istihdam ediyor. Her geçen gün çalışan personel sayısı artıyor.

Ekonomi 02.02.2022, 16:42
Bekçiler ne kadar maaş alıyor? Ocak ayı sonrası zirve yaptı

Çarşı ve Mahalle Bekçisi" unvanlı kadrolarda görev yapanların aylık ücretleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre verilmektedir.

KİMLER YARARLANABİLİYOR?

Ayrıca, bunlar Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevli her sınıftaki personele ödenen tayın bedelinden de yararlanmaktadır. Yine 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu uyarınca fazla çalışmaya bağlı olmadan ödenen fazla çalışma ücretinden "Çarşı ve Mahalle Bekçisi" unvanlı kadrolarda görev yapanlar da yararlanmaktadırlar.

İLKOKUL VE ORTAOKUL MEZUNU OLANLARIN GİRİŞ DERECELERİNE 2 DERECE İLAVE EDİLDİ

Emniyet Hizmetleri Sınıfına girenlerden; ilkokul ve ortaokul mezunu olanların giriş derecelerine 2 derece, lise ve dengi okul mezunu olanların giriş derecelerine lise mezunlarına göre 1 derece ve 1 kademe, yükseköğrenim mezunu olanların giriş derecelerine ise 1 derece ilave edildiğinden, "Çarşı ve Mahalle Bekçisi" unvanlı kadrolarda görev alanlar da bu uygulamadan yararlanmaktadırlar.

NE KADAR MAAŞ ALIYORLAR?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanlı kadrolarda göreve yeni başlayacak bekar olanların maaşlarına aşağıda yer verilmiştir. Hesaplamaya tayın bedeli ile fazla mesai ücretleri ilave edilmiştir.

1.10.2008 sonrasında memuriyete girenlerden emekli olanların emekli ikramiyesi aynı olmakla birlikte emekli maaşları prime esas kazançlar üzerinden hesaplanmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!