Yandex Metrica

Bedelli askerlik yapmak isteyenler tekrar düşünsün: Rekor zam cepleri boşaltmaya geliyor!

Bedelli askerlik yapmak isteyenler tekrar düşünsün: Rekor zam cepleri boşaltmaya geliyor!

Bedelli askerlik yapmak isteyenleri kara kara düşündürecek haber geldi. 2024 Temmuz ayında bedelli askerlik ücretlerine memur maaşlarıyla birlikte zam geleceği açıklandı. Ücretlerin 240.000 TL'ye çıkması an meselesi.  

Ekonomi

06.06.2024, 16:46

2024 Temmuz ayında bedelli askerlik yapmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren açıklamalar uzmanlar tarafından peş peşe geliyor. Temmuz ayında emekli ve memurlara yapılacak zam oranıyla birlikte bedelli askerlik ücretlerine de rekor zammın gelmesi an meselesi.

Trump vuruldu altın fiyatları alev aldı! Gram altın rekor üstüne rekor kırıyor Trump vuruldu altın fiyatları alev aldı! Gram altın rekor üstüne... Haberi Görüntüle

MEMUR MAAŞIYLA BİRLİKTE BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETLERİ ARTACAK

Temmuz ayında memur ve emeklilere yapılacak zam ile birlikte bedelli askerlik ücretlerinin de sıçraması bekleniyor. Memurlara beklenen %20'lik artış, doğrudan bedelli askerlik ücretlerine etki edecek.

2024 Temmuz ayında yürürlüğe girecek yeni düzenleme ile birlikte bedelli askerlik ücretlerine de yüksek miktarlarda zam gelmesi planlanıyor.

Emekliye fıstık gibi ödeme! Tek şartla 20 bin TL hesapta: Ödemeler yarın hesaplara yatacak Emekliye fıstık gibi ödeme! Tek şartla 20 bin TL hesapta:... Haberi Görüntüle

BEDELLİ ASKERLİK 240 BİN LİRAYA ÇIKABİLİR

Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre ilk 6 aylık TÜFE'nin %25,46 seviyelerinde olması bekleniyor. Bu doğrultudan hesaplama yapıldığında ise bedelli askerlik ücretlerine ciddi bir zam geleceği ön görülmekte.

Her 6 ayda bir memur maaşlarına gelen zam ile birlikte bedelli askerlik ücretleri de tekrardan güncelleniyor. Hesaplama, memur maaş katsayısı ile 240.000 gösterge rakamının çarpımıyla yapılıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading