Yandex Metrica

Bayramdan sonra gram ve çeyrek altın fırlayacak! Hedef tam tamına 3.500 TL! Uzman isimden çarpıcı tahmin

Bayramdan sonra gram ve çeyrek altın fırlayacak! Hedef tam tamına 3.500 TL! Uzman isimden çarpıcı tahmin

Yatırımcılar, altın uzmanlarının yorumlarını takip ederek yıl sonunda altının kaç lira olacağını araştırıyor. Gram altın ve çeyrek altın sahipleri, servetlerine servet katmak için fırsat kolluyor. İslam Memiş, 'Bayramda düşüş olabilir' diyerek buna aldırış edilmemesi gerektiğini, gram altının en kısa sürede 3.500 lira seviyesine fırlayacağını dile getirdi.

Ekonomi

14.06.2024, 16:50

Altın yorumlarıyla tanınan İslam Memiş'ten piyasaya dair son derece kritik açıklamalar geldi. Memiş, 'Bayramda fiyatlarda düşüş olacak fakat en kısa sürede 3500 lira seviyelerini test edecek' dedi.

İslam Memiş altında düşüş sinyallerinin bulunduğu ifade ederek şunları söyledi:

“Ons altın 2 bin 315 dolar civarındaydı. Özellikle bu hafta 2 bin 340 dolar seviyesi ile alakalı direnç beklentimizi ifade etmiştim. Dün 2 bin 341 dolar test edildi. Yeniden satış baskısında kalındı. 2 bin 315 dolar seviyesinde. Dün akşam düşüncelerimi paylaştım. 2 bin 280-2 bin 380 aralığında piyasaları oyalamayı sürdürecekler."

İslam Memiş açık açık tarih verdi: Altın yatırımcıları bunu kaçırmasın! İslam Memiş açık açık tarih verdi: Altın yatırımcıları bunu kaçırmasın! Haberi Görüntüle

BAYRAMDA ALTIN 2000 LİRAYA KADAR DÜŞER Mİ?

Destek seviyesi olarak 2 bin 300, devamında ise 2 bin 280 dolar seviyesini bekleyişim devam ediyor. Öngörümde herhangi bir değişiklik yok. 4 haftalık süreçte 2 bin 280 ve 2 bin 340 dolar aralığını takip edeceğiz. 9 günlük bayram tatili sebebiyle piyasalar kapalı olacağından, dışarıdaki gelişmeler de önemli olacaktır. Dünyada jeopolitik bir risk faktörü ortaya çıkmaz ve siyasi bir gerginlik yaşanmaz ise altın fiyatlarındaki düşüş sürecektir.

24 ay düzenli elektrik faturasını ödeyenlere müjde! EPDK'dan dikkat çeken düzenleme: O ücret bedeli alınmayacak! 24 ay düzenli elektrik faturasını ödeyenlere müjde! EPDK'dan dikkat çeken... Haberi Görüntüle

GRAM ALTIN FİYATLARI O TARİHTE FIRLAYACAK

Serbest piyasalarda gram altın 2 bin 410-2 bin 419 TL seviyesinde. 2 bin 400 TL’lik destek seviyesi çalışmakta, orta ve uzun vadede yatırımcılar, altın borcu olan yatırımcılar ve düğün yapacak olanların bu seviyelerin kalıcı olmadığını bilmesi lazım. Yıl sonu öngörülerinde bir değişiklik yok. Ons altında 2 bin 600 - 3 bin dolar seviyesi, gram altında ise 3 bin – 3 bin 500 TL beklentisi aynı yerinde sayıyor. Altın fiyatlarındaki baskılanma kalıcı bir durum değil, Temmuz ayıyla birlikte yükselişler geri dönecektir.

Habere Tepki Ver

1

1

1

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading