Yandex Metrica

Bayram öncesi akaryakıta dev zam: Vatandaşın cepleri alev alacak! Benzin ve motorin araç sahipleri dikkat!

Bayram öncesi akaryakıta dev zam: Vatandaşın cepleri alev alacak! Benzin ve motorin araç sahipleri dikkat!

Sektör kaynakları doğruladı, akaryakıta dev zam bu gece geliyor! Arap sahiplerine üzücü haber bu sabah sektör kaynaklarından geldi. Brent petroldaki dalgalanmalar, benzin ve motorin fiyatlarına yansıdı. Kurban Bayramı öncesinde akaryakıta zam geliyor. İşte 12 Haziran 2024 güncel benzin, motorin ve LPG fiyatları...  

Ekonomi

12.06.2024, 11:01

Geçtiğimiz hafta benzin ve motorin fiyatlarındaki dev indirim pompaya yansıdı. Fakat dolar ve brent petrol fiyatlarının tekrardan yükselmesiyle sektör kaynakları Kurban Bayramı öncesinde akaryakıt fiyatlarına zam geleceğini duyurdu.

Altın rekora doymuyor! Sakın bozdurmayın: Uzman isim tarih verdi '6 bin  TL' olacak! Altın rekora doymuyor! Sakın bozdurmayın: Uzman isim tarih verdi '6... Haberi Görüntüle

BRENT PETROL FIRLADI

Brent petrol, ABD Merkez Bankası FED'in açıklayacağı para politikası kararları ve ABD Enflasyon verileri öncesinde ciddi bir artış sergiledi. Brent petrolün 82 doları aşmasından kaynaklı Motorin fiyatına gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 34 kuruş zam bekleniyor.

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbullulara bir şok daha! Toplu taşımaya zam geliyor! Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbullulara bir şok daha! Toplu taşımaya zam geliyor! Haberi Görüntüle

MOTORİNE 1 LİRA 34 KURUŞ ZAM GELİYOR

Sektör kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre, motorine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere litre fiyatına 1 lira 34 kuruşluk bir zam geliyor.

Zamla birlikte motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul'da 40,62 TL'ye, Ankara'da 41,60 TL'ye, İzmir'de 41,99 TL'ye yükselecek.

Benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul'da TL, Ankara'da 41,21 TL, İzmir'de 41,47 TL seviyesinde bulunuyor.

SGK'ya en fazla prim borcu olan 5 belediye de CHP'li SGK'ya en fazla prim borcu olan 5 belediye de CHP'li Haberi Görüntüle

AKARYAKIT FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Temelde akaryakıt fiyatlarının global piyasa şartlarına göre belirlendiğini dile getirmek yanlış olmaz fakat bunlara ek olarak pek çok unsur bulunuyor.  1 Ocak 2005 tarihli Petrol Piyasası Kanunu gereğince akaryakıt sektöründe serbest fiyatlandırma uygulaması yürürlüğe girmişti. Bu olayın neticesinde ise akaryakıt firmaları farklı satış fiyat politikaları belirleyebilmekte.

Ülkemizde ise akaryakıt fiyatları 3 farklı yöntemle belirlenmektedir. Bunlar ise rafineri satış fiyatının oluşumu, depo satış fiyatının oluşumu ve pompa satış fiyatının oluşumudur.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading