banner2

Başvuru yapan vatandaşlara 1150 TL ödenecek! PTT destek paketi başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurusuyla dar gelirli ailelere doğalgaz yardımı yapılacağı kısa süre önce duyurulmuştu. Devlet doğalgaz yardımı başvurusu ile birlikte 1150 TL ödeme yapılacak. İşte detaylar...

Ekonomi 07.03.2022, 17:24 07.03.2022, 17:39
Abone ol
Başvuru yapan vatandaşlara 1150 TL ödenecek! PTT destek paketi başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurulan ve Şubart ayında başvurularına başlanan doğalgaz fatura detseği ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Doğalgaz fatura yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusu ile doğalgaz yardımı başvuru şartları nedir sorusunun cevabını merak ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Doğalgaz desteği ödemeleri için Mart ayını işaret etmişti. Doğalgaz yardımı desteği başvuru şartları ve e Devlet başvuru ekranı...

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi hanelere ilişkin hayata geçirilen Doğalgaz Tüketim Desteğinde başvuruların bugün itibarıyla başladığını açıkladı. Doğalgaz Tüketim Desteğine başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacağını belirten Bakan Yanık, “Desteğimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, sistem üzerinden Bakanlığımızca sunulan Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti ekranından gerekli bilgileri doldurarak başvurularını yapabilecek” dedi.

DOĞALGAZ YARDIMI-DESTEĞİ ÖDEMELERİ NE KADAR? 

Doğalgaz yardımı ödemelerinin Mart ayı içerisinde yapılacağını söyleyen Bakan Yanık, “İhtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirdiğimiz Doğalgaz Tüketim Desteğinde başvurular bugün itibarıyla başlıyor. Isıl harita baz alınarak iki dönemlik belirlediğimiz destek tutarımız 450 TL - 1.150 TL arasında değişecek” ifadelerini kullandı.

DOĞALGAZ DESTEK ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

“Doğalgaz Tüketim Desteğini hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere vereceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e- Devlet’ten yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT’ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yatırılacak.”

DOĞALGAZ DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Doğalgaz destek ödemesi başvurusu için buraya tıklayarak E-devlet başvuru ekranına ulaşabilirsiniz. Giriş bilgilerinizi yazarak daha sonra size yöneltilen formu doldurun ve başvurunun sonuçlanmasını bekleyin. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!