Yandex Metrica

Sitede Ara

Bankayı iflasın eşiğine getirmişti: O isim istifa etti

Bankayı iflasın eşiğine getirmişti: O isim istifa etti

ABD'de yaşanan banka iflasları sonrası yaptığı açıklamalarla, İsviçre bankası Credit Suisse'in hisselerinde tarihi çöküş yaşanmasına neden olan Suudi Ulusal Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ammar Al Khudairy görevinden istifa etti.

Ekonomi

23.01.2024, 20:38

İsviçr'nin 167 yıllık bankası Credit Suisse'te yaşanan krizin başrolündeki isim Suudi Ulusal Bankası Başkanı Ammar Al Khudairy görevi bıraktı. 

Gram altında tansiyon yüksek: 129 TL birden arttı! İşte güncel fiyatlar Gram altında tansiyon yüksek: 129 TL birden arttı! İşte güncel... Haberi Görüntüle

TARİHİ DÜŞÜŞE NEDEN OLAN SÖZLER

Credit Suisse'in en büyük ortaklarından olan Suudi Ulusal Bankası sermaye artırımı yapmayacağını duyurmuş, bu açıklamayla bankanın hisse senedi fiyatında hızla düşüş yaşanmıştı.   

Khudairy 16 Mart'ta yaptığı o açıklamada "İsviçre Merkez Bankası'nın ifadelerine bakılırsa her şey yolunda. Bankanın daha fazla sermayeye ihtiyaç duymayacağını düşünüyorum" ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklama pAvrupa'da risk algısının had safhaya çıkmasına sebep olan panik satışların fitilini ateşlemişti. 

Emekli maaşlarına Erdoğan güncellemesi: Müjde için talimat verildi: En düşük maaş 12500 TL olacak Emekli maaşlarına Erdoğan güncellemesi: Müjde için talimat verildi: En düşük... Haberi Görüntüle

İSVİÇRE MERKEZ BANKASI DEVREYE GİRMİŞTİ

Credit Suisse'te yüzde 9.9 payı bulunan Suudi Ulusal Bankası'nın tepe yöneticisinden gelen bu açıklama sonrası bankacılık krizi derinleşmişti. Credit Suisse'teki kriz nedeniyle İsviçre Merkez Bankası devreye girmiş ve bankaya 54 milyar dolarlık kredi hattı açmıştı. 

İsviçre'nin bankacılık devi UBS dde tarihi bir satın almayla Credit Suisse'i devralmayı kabul etmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading