Yandex Metrica

Sitede Ara

Banka hesabı olanlar dikkat: Flaş karar verildi! ATM'ler ve şubelerde para çekme, yatırma da yeni dönem...

Banka hesabı olanlar dikkat: Flaş karar verildi! ATM'ler ve şubelerde para çekme, yatırma da yeni dönem...

Bankaların flaş bir kararı var. Şimdi ATM'lerde ve şubelerde geçerli olan yeni para çekme ve yatırma sınırları ile ilgili önemli değişiklikler yapıldı. Milyonlarca banka hesabı sahibini yakından ilgilendiren bu son dakika duyurusuyla birlikte, şubelerde ve ATM'lerde gerçekleştirilen işlemler için limitler değiştirildi.

Ekonomi

02.05.2024, 14:25

Son zamanlarda artan maliyetler, bankaları şubelerdeki personel sayısını azaltmaya yöneltti, bu da işlemleri daha çok internet bankacılığı, mobil şube ve ATM'lerle gerçekleştirmeye teşvik etti.  Şubelerdeki iş yükünü hafifletme çabalarıyla, bankalar yeni uygulamalarını hayata geçirmeye başladı. Bu karar çerçevesinde, tüm 81 ilde geçerli olacak olan yeni bir uygulama duyuruldu.

IBAN ile sürekli para transfer edenler dikkat! Bakanlık harekete geçti: Büyük cezalar yolda! IBAN ile sürekli para transfer edenler dikkat! Bakanlık harekete geçti:... Haberi Görüntüle

PARA ÇEKME - YATIRMA LİMİTİ DEĞİŞTİRİLDİ

Bankalardan çokça konuşulacak bir karar duyurusu geldi. Şubelerin iş yükünü hafifletmek amacıyla, bankalar yeni uygulamalarını hayata geçirirken, bu süreçte şubeler ve ATM'ler aracılığıyla nakit para çekme ve yatırma limitlerinde değişiklikler yapıldı. 

Yeni kararın yürürlüğe girmesiyle birlikte, daha önce 10 bin TL olarak belirlenen limit yükseltildi.

Söz konusu miktar, birçok banka tarafından 20 bin TL'ye çıkarılırken, bu düzenleme geniş çaplı tepkilere yol açtı. Özellikle okuma yazma bilmeyen veya teknolojiyle arası pek iyi olmayan ve emeklilerin bu düzenlemeyi olumsuz etkileyeceği endişeleri dile getirilirken, düzenlemenin geri çekilmesi talep edildi.

Dünyaca ünlü yatırımcıdan Türkiye açıklaması: Artık zamanı geldi! Yatırım yapmaya başlamam gerekiyor Dünyaca ünlü yatırımcıdan Türkiye açıklaması: Artık zamanı geldi! Yatırım yapmaya... Haberi Görüntüle

ŞUBEDEN PARA ÇEKME VE NAKİT PARA YATIRMA LİMİTİ DEĞİŞECEK Mİ?

Tüketici Birliği Federasyonu Başkanı Mehmet Bülent Deniz, bu kararı BDDK'ya şikayet edeceklerini ifade ederek; "Kanuna göre vitrine koyduğunuz malı satmak, taahüt ettiğiniz hizmeti vermek zorundasınız. Bankaların bu uygulaması kabul edilemez. Belirlenen minimum tutarlar emekli maaşının üstünde. Yaşlı, engelli, savunmasız vatandaşlarımız banka içinden işlemlerini güvenle yapma hakkına sahiptir. Kaldı ki bozuk ATM şikayetleri sıklaşıyor, sokak sokak ATM aramak zorunda değiliz" diye konuştu. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading