Bakanlıktan ihtiyaç sahiplerine müjdeli haber! Başvuran herkese en az 103 TL ödeme yapılacak

Dar gelirli aileler için destek haberi duyuruldu. Devletin fatura desteği başvuran dar gelirli ailelere verilecek. En az 103 TL verilirken vatandaşlar paraların PTT'den alabilecek.

Ekonomi 06.05.2022, 11:33 04.05.2022, 17:51
Abone ol
Bakanlıktan ihtiyaç sahiplerine müjdeli haber! Başvuran herkese en az 103 TL ödeme yapılacak

Dar gelire sahip ailelere devlet maddi destek veriyor. PTT'den yapılan ödemeler ile en az 103 TL olmak üzere 4 kişilik bir aile 171 TL fatura desteği alabiliyor. İhtiyaç sahibi vatandaşların sadece PTT'ye başvuru yapması yeterli olabiliyor. Başvuru sonuçlanında ödemeler aynı şekilde PTT şubelerinden alınabiliyor. 

Egehaber'in haberine göre, Dar gelirli ailelere devlet tarafından fatura desteği sağlanıyor. Hayat pahalılığı ve gelen zamlardan sonra elektrik faturası desteği detayları merak ediliyor. Devletin verdiği fatura desteği miktarı aile sayısına göre değişiyor. Belirlenen şartları taşıyanlar PTT’ye başvuru yapmaları durumunda destekten yararlanabiliyor. Buna göre, destek kapsamında, 4 kişilik aileye 171 TL ödeme yapılıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar elektrik faturasıyla PTT’ye giderek paralarını alabiliyor.

Evde yaşayan kişi sayısına göre elektrik faturası yardım tutarı;

1-2 kişi: 103 Lira
3 kişi: 137,33 Lira
4 kişi: 171,67 Lira
5 kişi: 206 Lira

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ 

Elektrik faturası desteği araştırmaları sürüyor. Elektrik tüketim desteği, ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanması için oluşturulmuş bir destek türüdür. Elektrik tüketim desteğinden yararlanabilen vatandaşlar, PTT şubelerinden başvurularını yapabilirler.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Destek almak isteyen ihtiyaç sahipleri, kimliği ve elektrik faturası ile PTT şubelerine giderek işlem başlatabiliyor. Destek almak isteyen kronik hastalar, bu işlemi evden çıkmadan internet üzerinden gerçekleştirebilecek.

DESTEKTEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı

Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı

Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı

Şartlı Eğitim – Şartlı Sağlık Yardım Programı

Çoklu Doğum Yardım Programı

Kronik Hastalık Yardım Programı

Engelli Aylıkları

Yaşlı Aylığı

Engelli Yakını Aylığı

65 yaş üstü muhtaç kişiler
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!