banner2

Bakanlıktan çocuklu ailelerin yüzünü güldürecek yardım! Çocuk başına 3 bin 38 TL ödenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan çocuklu ailelerin yüzünü güldürecek açıklama geldi. Çocuk başına 3 bin 28 TL ödeme yapılacak. Peki bakanlık yardımından kimler faydalanabilecek? İşte, detaylar...

Ekonomi 01.04.2023, 12:28
Abone ol
Bakanlıktan çocuklu ailelerin yüzünü güldürecek yardım! Çocuk başına 3 bin 38 TL ödenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan çocuklu ailelerin yüzünü güldürecek bir haber geldi. Sosyal ekonomik destek paketi (SED) kapsamında aileler içerisinde her çocuk için 3.038 TL sosyal yardım yapılacak.

ÇOCUK BAŞINA 3 BİN 38 TL YARDIM

Bakanlık, dar gelirli vatandaşlara, geçim sıkıntısı çekenlere, öğrencilere ve engellilere yardıma son sürat devam ediyor. Çocuklu ailelere ise çocuk başına 3.038 TL SED yardımı yatırılacak.

SED YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

SED yardım başvurularında bulunmak isteyenler öncelikle PTT üzerinden e devlet şifresi alarak TC kimlik numarasıyla giriş yapılır. Sisteme giriş yapılarak başvuru sayfalarına ulaşılarak bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde yazılır. Aile Bakanlığı inceleme işlemlerine 10 gün devam ederken yine başvurular e devlet üzerinden kontrol edilir. SED yardım alabilmek için bakanlık şartları yayınlarken hane içerisinde ki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olmasına dikkat edilir.

SED YARDIMI NE KADAR?

Aile Bakanlığı tarafından yapılan yardım ödemeleri her 6 ayda bir memur maaş katsayı oranında artış yapıldı. SED yardımı da artış gösteren ödemelerden olan SED 2.059 TL ve 3.038 TL arasında farklılık gösterir. Yardım miktarı çocukların eğitim durumlarında göre belirlenir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!