banner2

Bakanlıktan bayram harçlığı! Başvuru süreci başladı: Bayram harçlığı kaç lira verilecek? 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan bayram öncesi bir müjde geldi. Göreve yeni atanan Bakan Mahinur Özdemir, vatandaşlara bayram harçlığı verileceğini duyurdu. İşte detaylar...

Ekonomi 06.06.2023, 11:11 06.06.2023, 11:16
Abone ol
Bakanlıktan bayram harçlığı! Başvuru süreci başladı: Bayram harçlığı kaç lira verilecek? 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından binlerce kişiyi ilgilendiren duyuru bugün yapıldı. Bayram öncesi bir müjde verildi. Bayram harçlığı ödemesinin ne kadar, nasıl ve ne zaman yapılacağına dair detaylar Aile Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde paylaşıldı. Peki ödemeden kimler faydalanabilecek?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için pek çok alanda binlerce kişiye destek ödemesinde bulunmaya devam ediyor. Bakanlık tarafından yapılan bu ödemeler sayesinde, vatandaşlar ekonomik sıkıntılarını biraz da olsa hafifletmeyi başarıyor. 

Bununla birlikte bir yeni duyuru daha yapıldı. Aile Bakanlığı binlerce kişi için bayram harçlığı vermeye hazırlanıyor. 

BAYRAM HARÇLIĞI VERİYOR

Devlet, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için yardımlarını sürdürmeye devam ediyor. Aile Bakanlığı sitesinden duyurduğu habere göre, binlerce kişi için de bayram harçlığı verecek.

Yapılan duyurularda başvuru yapan kişiler için nakit desteği sağlanacağı açıklandı. Ödemenin 5000 TL olacağı aktarıldı. Başvuru işlemini gerçekleştiren ve işlemi onay alan kişiler için önümüzdeki günlerce harçlığın hesaplara aktarılacağı ifade edildi. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu ödemenin başvuruları Haziran ayı içerisinde yapılcak. Ay sonunda başvurular tamamlanacak ve Temmuz'da belirlenen günlerde söz konusu ödeme hesaplara aktarılacak. 

Ödemeyi almaya hak kazananlar için TC kimlik numarasının son rakamı belirleyici etken olacak ve ödemeler PTT şubelerinden gerçekleştirilecek. PTT kartı olan kişiler doğrudan parasını çekebilir, olmayanlar ise TC kimlik belgeleri ile ödemeleri herhangi bir PTT şubesinden tahsis edebilir.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!