banner2

Bakanlık'tan annelere müjdeli haber! Devlet annelere her ay 3700 TL ödeme yapacak: Hesaplara yatmaya başladı 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam ediyor. Bakanlık bu kez başvuru yapan annelere her ay 3700 TL destek ödemesi yapacağını duyurdu.

Ekonomi 05.05.2023, 15:22 19.06.2023, 12:19
Abone ol
Bakanlık'tan annelere müjdeli haber! Devlet annelere her ay 3700 TL ödeme yapacak: Hesaplara yatmaya başladı 

Devlet ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni bir destek ödemesi yapacağını duyurdu. Bakanlık sadece annelere yapacağı bu yardımı her ay düzenli olarak yapacak. Her ay 3700 TL destek ödemesi alacak olan anneler için başvuur şartları belli oldu.

HER AY 3700 TL ÖDEME

Bakanlık tarafından yapılacak bu destek çalışmayan anneleri kapsıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eşini kaybetmiş ve çalışmayan annelere için sosyal yardım ve destek imkanı sunarak omuzlarındaki yükü birazda olsa hafifletmeyi amaçlıyor. Çalışmayan anneler başvuru yapmaları ile birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek olan destek ödemesinden düzenli olarak yararlanabilecek. Başvuru yapan annelerin başvurusu onaylanması ile birlikte hesaplarına her ay 2 bin 59 TL ile 3 bin 708 TL arasında ödeme yapılacağı konusunda açıklama geldi.

ŞARTLAR BELLİ OLDU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen sosyal yardım destek ödemesi için talep edilen şartlar şu şekilde;

T.C. vatandaşı olmak aranan temel şartlar arasındadır, mavi kart sahibi olmayan, 18 yaşını doldurmuş ve Türkiye’de yaşayan kişiler söz konusu destek ödemesinden yararlanabilecek. Ayrıca kira ödeyen, muhtaçlık durumda olan, okuyan çocuğu olan, kronik bir rahatsızlığa bulunan, hane içerisinde engelli ya da yaşlı bir kişinin olması durumunda söz konusu destek ödemesinden yararlanabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!