banner2

Bakanlıktan 500 bin liralık karşılıksız ödeme: Sosyal yardım ödeme şartları netleşti! Gelir durumuna göre ödeme yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kesenin ağzını vatandaş için açtı. Milyonların yüzünü güldürecek sosyal yardım ödemelerine ilişkin, 35 bin TL'den 500 bin TL'ye kadar geri ödemesiz destek verileceği ifade edildi. İşte detaylar...

Ekonomi 08.06.2023, 13:11 08.06.2023, 13:15
Abone ol
Bakanlıktan 500 bin liralık karşılıksız ödeme: Sosyal yardım ödeme şartları netleşti! Gelir durumuna göre ödeme yapılacak

Vatandaşın yüzünü güldürecek haber Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlık, dar gelirli vatandaşlar için destek ödemelerine devam ediyor. Bir destek ödemesi de ev ile ilgili yapılacak. 

Bakanlık tarafından belirtilen şartları karşılayan vatandaşlar, destek ödemesine başvurabilir ve geri ödemesiz bu sosyal yardımdan faydalanabilir. Aile Bakanlığı tarafından verilecek olan bu destek 70 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. 

GELİR DURUMU ŞARTI ARANIYOR

Ev tamiratı, onarımı, yapımı, bakımı ve eve eşya alımı gibi nedenler için verilecek olan destek ödemesinde aranan ilk şart; vatandaşın gelir durumu olacak. Başvuru yapacak olan kişinin 18 yaşından büyük olması gerekiyor. 

Destek ödemeleri için konulan şartlardan birisi de kişinin ya da ailenin muhtaçlık sınırının altında olması durumu. Sağlıklı barınma ihtiyacını karşılama gücü olmayan ve böyle bir konutu bulunmayan kişiler, bu destekten faydalanabilecek.

TUTAR İHTİYACA GÖRE BELİRLENİYOR

Vatandaşlara ödenecek tutar ihtiyaca göre belirlenecek. Basit evlerde yapılacak bakım ve onarımlar için 35 bin TL, orta düzeydeki evler için 70 bin TL, daha geniş kapsamlı onlarımlar için 100 bin TL, prefabrik ev yapacaklar için 300 bin TL'ye kadar yardım yapılacak. 

Betonarme ev yapacak olanlar için ya da ev satın almak isteyen ihtiyaç sahipleri için ise yardım miktarı 500 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!