banner2

Bakanlıktan 4 bin 338 TL'lik sosyal yardım müjdesi! 18 yaşının üzerindeki herkes başvurabilecek! Tek şart var

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan vatandaşlara müjdeler gelmeye devam ediyor. Bakanlık son olarak 7'den 70'e herkesin faydalanabileceği bir bütçe açıkladı. Bu şartları sağlayan herkese 4 bin 228 TL ödeme yapılacak.

Ekonomi 20.03.2023, 16:02 20.03.2023, 16:14
Abone ol
Bakanlıktan 4 bin 338 TL'lik sosyal yardım müjdesi! 18 yaşının üzerindeki herkes başvurabilecek! Tek şart var

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2023 yılı destek ödemelerine tüm hızıyla devam ediyor. İhtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlara yapılan ödemeler devam ederken destek ödemelerinin detayları ve ne zaman yapılacağı açıklandı. İşte, detaylar...

HESAPLARINIZI KONTROL EDİN

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ödenen destek ödemeleri her ayın 15'inde başlayıp 31'ine kadar devam ediyor. Mart ayı itibarıyla devam eden ödemeler kapsamında evde bakım paraları için hazırlıklar hız kazandı. Evde bakım maaşı ödemelerinden yararlanan vatandaşların bugünden itibaren hesaplarını kontrol etmesi gerekiyor.

4 BİN 336 TL'YE YÜKSELDİ

2023 yılı Ocak ayı itibarıyla vatandaşlara yapılan destek ödemeleri de artış gösterdi. Yapılan artışlarla birlikte evde bakım maaşı 4336 TL'ye yükseldi. Ödemelerin yatıp yatmadığını e-devlet sistemi üzerinden giriş yaparak sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey e-devlet şifresi ve T.C kimlik numaranızla birlikte e-devlet sistemine girmek olacak.

Evde bakım maaşı ile vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması amaçlanmaktadır. İhtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelerle birlikte engelli raporu olan ve bunu kuruma bildiren vatandaşlar da başvuru yapmaları durumunda evde bakım yardımından yararlanabilmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!