banner2

Bakanlık'tan müjde! Çocuklarınızın okul masrafı artık devletten: 3 bin 38 TL ödenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere çocuk başına verilen SED ödemeleri başladı. Çocuklarının eğitim masraflarını karşılamak isteyen ailelere aylık olarak ödeme yapılacak. 

Ekonomi 28.04.2023, 11:50
Abone ol
Bakanlık'tan müjde! Çocuklarınızın okul masrafı artık devletten: 3 bin 38 TL ödenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuklu ailelere özel olarak yapılan yardımları vatandaşlara duyurdu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere çocuk başına verilen SED ödemeleri, milyonlarca ailenin beklediği müjdeli haberle birlikte başladı. Başvuru yapma şartı olmadan tüm hak sahibi ailelere 3.038 TL ödeme yapılacak. Bu yardımlaşma ve dayanışma örneği, ihtiyaç sahibi ailelerin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

ÇOCUKLARIN OKUL MASRAFI DEVLETTEN

SED ödemeleri, çocuklarının eğitim masraflarını karşılamak isteyen ailelere aylık olarak sosyal ve ekonomik destek sağlamak amacıyla veriliyor. Nisan ayında başlayan ödemeler, hak sahibi ailelerin hesaplarına aktarıldı ve 12 ay boyunca düzenli olarak yapılacak. Aile ve sosyal hizmetler Bakanı Yanık, SED ödemelerinin 187.000 çocuğun okul ihtiyaçlarını karşıladığını açıkladı. Toplamda 645 milyon 269 bin 922 TL’lik bir kaynak ayıran bakanlık, ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!