banner2

Bakanlık'tan 11 il için elektrik ve doğalgaz açıklaması: Herhangi bir sorun yok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde elektrik ve doğalgaz hatlarına ilişkin bir sorun olmadığını duyurdu.

Ekonomi 22.02.2023, 16:20
Abone ol
Bakanlık'tan 11 il için elektrik ve doğalgaz açıklaması: Herhangi bir sorun yok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı asrın felaketi Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ'da elektrik ve doğalgaz hatlarında herhangi bir sorun bulunmadığını bildirdi. 

'11 İLİMİZDE HERHANGİ BİR SORUN BULUNMAMAKTADIR'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde: 

Ülkemizde meydana gelen depremler, yerleşim birimlerimizin enerji altyapılarına zarar vermiştir.

Elektrik tarafında TEİAŞ, TEDAŞ ile elektrik dağıtım şirketlerinin; doğalgaz tarafında da BOTAŞ ile doğal gaz dağıtım şirketlerinin yoğun çalışmalarıyla şehirlerdeki elektrik ve doğal gaz iletim / dağıtım hatlarındaki sorunlar hızla giderilmiştir.

Depremden etkilenen 11 ilimizde şu an itibariyle elektrik ve doğal gaz iletim hatlarına ilişkin herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Dağıtımda ise binalara elektrik ve doğal gaz verilmesiyle ilgili süreç can ve mal güvenliğini önceleyerek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve AFAD ile koordineli olarak yürütülmektedir. Yapılan incelemeler sonrası hasarsız ve az hasarlı olarak tespit edilen binalara doğal gaz ve elektrik verilmektedir.
Bu binalarda oturan ve dairelerinde elektrik ve doğal gaz hizmetinden faydalanamayan vatandaşlarımızın elektrik için Alo 186'yı, doğal gaz için Alo 187'yi aramaları gerekmektedir.

Kamuoyunun bilgilerine arz ederiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!