Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakanlık sahillere iniyor! Fahiş fiyatla vatandaşın cebine göz dikenler yandı

Bakanlık sahillere iniyor! Fahiş fiyatla vatandaşın cebine göz dikenler yandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı yaz denetimleri için sahillere iniyor. Bakanlığa bağlı ekipler, Antalya, Muğla ve İzmir'in tatil beldelerinde eğlence ve konaklama sektörlerine yönelik saha denetimlerini yoğunlaştıracak. Günübirlik kiralanan konutlara yönelik yoklama yapılacak.

Ekonomi

17.06.2024, 14:05

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kayıt dışı ekonomiyle mücadeleye büyük önem verdiklerinin altını çizmiş, bu yöndeki denetimlere ilişkin önemli sözler sarf etmişti.

Bakan Şimşek, "Elde edilen sonuçlar üzerine gerekli işlemler yapılacak. Kayıt dışı ekonomiyle mücadelemiz tavizsiz ve güçlü şekilde devam edecek." açıklamasında bulunmuştu.

Bu bağlamda Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı ekipleri, turizm sezonunun başlamasıyla birlikte tatil beldelerine yönelik denetim takvimini oluşturdu.

TATİL BELDELERİNDE SIKI DENETİM

Bakanlık ekipleri, yaz aylarında başta Antalya, Muğla ve İzmir olmak üzere birçok turizm beldelerinde denetim gerçekleştirilecek. Bu amaçla Antalya, İzmir ve Muğla'ya yüzlerce denetim personeli takviyesi yapıldı. Eğlence mekanları, yat turizmi ve beach clubların yanında otel ve pansiyonlara yönelik saha denetimleri gerçekleştirilecek. Denetimler kapsamında restoranlar, işlek cadde ve sokaklardaki işletmeler de yer alacak. Özelikle gece kulübü, restoran ve beachlerde hasılat tespitleri yapılacak.

KONUT KİRALAMA SEKTÖRÜ DE MERCEK ALTINDA

Gelir İdaresi ekipleri, günübirlik konut kiralamalarına da denetleyecek. Yazlık kiralamalara yönelik 2023 yılına ilişkin analiz çalışmaları da yapılırken bu kapsamda gelir elde ettiği düşünülen mükellefler izaha davet edilip sonuca göre gönüllü uyumla beyanda bulunmaları sağlanacak.

Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığından günübirlik konut kiralama izni alan mükellefler ile boş olan ve günübirlik kiralama potensiyeli bulunan konutlara yönelik yoklama yapılacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

1

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading