banner2

Bakanlık resmen duyurdu! Çocuğu okula giden ailelere destek ödemesi yapılacak! Son gün 28 Mayıs

Bakan Derya Yanık, Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımları ile Çoklu Doğum Yardımı'na dair bilgilendirme yaptı. Yanık, toplamda 295 milyon TL'nin hesaplara yatacağını söyledi.

Ekonomi 25.05.2022, 15:23
Abone ol
Bakanlık resmen duyurdu! Çocuğu okula giden ailelere destek ödemesi yapılacak! Son gün 28 Mayıs

Bakan Yanık, Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımları ile Çoklu Doğum Yardımı kapsamında mayıs ayında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılan sosyal yardım ödemelerine ilişkin bilgi verdi.

HANGİ ŞARTLARDA ÖDEME YAPILIYOR?

Şartlı Eğitim Yardımı ile çocukların okula devam etmesi kaydıyla, ilk ve orta öğrenim çağında çocuğu bulunan ve sosyal güvencesi olmayan ailelere eğitim desteğinde bulunduklarını kaydeden Bakan Yanık,“Buna ek olarak Şartlı Sağlık Yardımı ile de 0-6 yaş arasında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere, Sağlık Bakanlığının belirlediği zamanlarda sağlık kontrollerini yaptırmaları kaydıyla düzenli nakdi yardımda bulunuyoruz” dedi. Çoklu doğum sonucu dünyaya gelen çocukların bulunduğu ihtiyaç sahibi hanelere de nakdi destek verildiğini bildiren Bakan Yanık, “Bu kapsamda, Mayıs ayına ilişkin diğer sosyal yardımlarımızın yanı sıra bu üç sosyal yardım programımız ile 295 milyon TL ödeme yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Bakan Yanık, üç nakdi sosyal yardım programındaki ödemelerin 28 Mayıs’a kadar süreceğini belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!