banner2

Bakanlık resmen duyurdu! 60 yaş üstüne e-devlet üzerinden para ödenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık nakit para yardımı yapılacağını açıklamıştı. Nakit sosyal yardım başvurular dün itibari ile başladı. Başvurular e-devlet üzerinden yapılacak olup, hemen başvuru yapmak için aşağıda verilen linki tıklayınız. Peki, Bakan Yanık’ın açıkladığı bu para desteği kimlere verilecek? Nakit yardımı için başvurular nereye ve nasıl yapılacak? İşte detaylar..

Ekonomi 26.12.2021, 12:22
Abone ol
Bakanlık resmen duyurdu! 60 yaş üstüne e-devlet üzerinden para ödenecek

Bakan Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Aralık 2021 tarihine kadar  yapılacak nakdi sosyal yardım ödemelerine ilişkin şu bilgileri verdi.

4 AYRI SOSYAL YARDIM PAKETİ

Yanık, Eşi Vefat Eden Kadınlara Yönelik Nakdi Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yardım, Muhtaç Asker Çocuklarına Yardım ve Öksüz Yetim Yardımı olmak üzere, 4 ayrı kapsamda yapılacak ödemelerin bugün itibarıyla başladığını duyurdu.

Eşi vefat eden ve yardıma muhtaç kadınların yanında olmaya devam ettiklerini belirten Yanık, ihtiyaç sahibi kadınlara bu kapsamda toplamda 64,3 milyon TL destek sağlanacağını aktardı.

25 MİLYON TL YATIRILACAK

Zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların aileleriyle çocuklarına 2 ayrı sosyal yardım programıyla destek verdiklerini ifade eden Yanık, ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına toplamda yaklaşık 25,1 milyon TL yatırılacağını açıkladı.

PARALAR HESAPLARA YATIRILACAK

Anne, babası veya her ikisi de vefat etmiş, 18 yaş altındaki ihtiyaç sahibi çocuklar için de destekte bulunduklarını kaydeden Bakan Yanık, bu kapsamda toplamda 16,6 milyon TL’nin hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını kaydetti.

Nakdi sosyal yardım ödemelerinin 28 Aralık gününe kadar hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını belirten Bakan Yanık, “Aralık ayında 4 nakdi sosyal destek programı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaklaşık 106 milyon TL ödeme yapacağız. Hak temelli, hesap verilebilir, nesnel kriterlere bağlı ve sürdürülebilir bir sosyal yardım anlayışıyla politikamızı üretmeye ve hizmetlerimize devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI NEREYE YAPILIYOR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım başvuruları e-devlet üzerinden online şeklinde yapılacak olup, başvurularınızı hemen https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!