Yandex Metrica

DOLAR

33.04

%-0.1 expand_more

EURO

36.03

%-0.4 expand_more

ALTIN

2563.60

%-1.4 expand_more

BIST

11182.26

%0.38 expand_less

BTC ($)

63974.00

%0.22 expand_less

Bakanlık ödemelere zam yapmaya hazırlanıyor! Vatandaşların hesabına 7 bin 608 lira yerine 9 bin 281 lira yatacak

Bakanlık ödemelere zam yapmaya hazırlanıyor! Vatandaşların hesabına 7 bin 608 lira yerine 9 bin 281 lira yatacak

Bakanlığın ihtiyaç sahiplerine yaptığı sosyal yardım ödemeleriyle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Hastalık nedeniyle çalışma hayatından uzak kalan ve ekonomik olarak zor duruma düşen vatandaşlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yardımlarıyla bir nebze olsun nefes alıyor. 

Ekonomi

15.06.2024, 21:45

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yaptığı sosyal yardımlarla vatandaşların dertlerine derman olmaya çaba gösteriyor. Çeşitli sebeplerle ekonomik olarak dara düşen vatandaşlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla çeşitli destekler yapılıyor. 

Gelir vergisi zenginleri korkuttu! Birer birer ülkeden kaçmaya başladılar! Gelir vergisi zenginleri korkuttu! Birer birer ülkeden kaçmaya başladılar! Haberi Görüntüle

50'YE YAKIN SOSYAL YARDIM VAR

İhtiyaç sahibi tüm vatandaşlar için hazırlanna sosyal yardım programlarının sayısı 50'ye yakın. Farklı vatandaş gruplarına ihtiyaca göre yapılan nakit destekler vatandaşların biraz olsun nefes almasını sağlıyor ve ayrıca devlet tarafından yalnız bırakılmadığını gösteriyor. Bu imkanlardan faydalanan vatandaşlar devletin yanından olmasından son derece memnun.

İslam Memiş açık açık tarih verdi: Altın yatırımcıları bunu kaçırmasın! İslam Memiş açık açık tarih verdi: Altın yatırımcıları bunu kaçırmasın! Haberi Görüntüle

KRONİK HASTALIK YARDIMI HER AY VERİLİYOR

Bu desteklerden biri de Kronik Hastalık Yardımı... Bu yardım kapsamında tüberküloz ve SSPE hastalığıyla mücadele eden vatandaşlara nakit destek sağlanıyor. Bu hastalıklar kronik olduğundan tedavileri kolay olmadığı gibi kısa süreli de olmuyor. Bununla birlikte bu tür hastalıklara yakalanan vatandaşlar çalışma hayatından uzak kalıyor ve maddi olarak zor duruma düşüyor. İşte bu olumsuzlukların giderilmesi ve en azından azaltılması için devlet, bakanlık aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine nakit destek sağlıyor. Her ay verilen nakit destek miktarı 7 bin 608 lira. Aylık olarak hesaplarına yatan bu miktarla bir nebze oldun rahatlayan vatandaşlar, tedavilerine daha fazla odaklanma imkanı buluyor. 

IMF'den Türkiye büyüme tahminine revizyon: Beklenenden daha yüksek IMF'den Türkiye büyüme tahminine revizyon: Beklenenden daha yüksek Haberi Görüntüle

ZAM GELECEK

Bu ödemelere zam gelmesi bekleniyor. Aile Bakanlığı tarafından verilen sosyal yardımlara yolda iki defa zam yapılıyor. Memur maaşları kadar yapılan zam miktarının temmuz ayında yüzde 22 olması bekleniyor. Bu durumda Kronik Hastalık Yardımı alan kişiler 7 bin 608 lira yerine 9 bin 281 lira alacak.

İdris Kartal

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading