banner2

Bakan Yanık'tan sosyal yardım müjdesi! Bugün başvurana 2.059 TL ve 3.708 TL yardım yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından nisan ayı 2023 yeni sosyal yardım duyurusu yapıldı. Bakan Yanık sabah saatlerinde sosyal medyadan verdiği müjde de başvuru yapanların hesaplarına 2059 TL ve 3708 TL ödeme yapılacağını belirtti.

Ekonomi 01.04.2023, 15:41 01.04.2023, 15:51
Abone ol
Bakan Yanık'tan sosyal yardım müjdesi! Bugün başvurana 2.059 TL ve 3.708 TL yardım yapılacak

Aile Bakanlığı nisan ayı sosyal yardım ödemeleri 1 Nisan 2023 tarihi itibarıyla yoğun bir şekilde vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Bakanlıktan devlet yardımı almak isteyenler başvuru şartlarını ve ne kadar ödeme yapılacağını merak ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, bugün başvuru yapanlara bakanlıktan 2059 TL ile 3708 TL arası maaş bağlanacak. 

SED YARDIMI DEVAM EDİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuklarının bakım masraflarını karşılayamayan aileler için SED yardımıyla destekte bulunuyor.. SED ödemeleri 2023 Nisan ayında da devam ediyor. Başvuru işlemleri sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ile e-devlet üzerinden hızlı ve kolay şekilde yapılabiliyor. Başvurusu onay alan aileler 12 ay boyunca bu ödeme imkanından düzenli olarak faydalanabiliyor. Aile Bakanlığı bu yardımı çocukların eğitim sağlık ve diğer giderlerinin karşılanması için yapıyor. 

SED ÖDEMESİ KİMLERE YAPILIYOR? 

SED ödemesi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan en önemli çocuk yardımı ödemelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. İlkokul ortaokul lise ve üniversite öğrencilerini eğitim hayatlarından maddi nedenler dolayısı ile kopmaması adına verilen sosyal ve ekonomik destek ödemesi için tek bir şart aranıyor. Hane içindeki kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması halinde SED ödemesi bağlanıyor. Üstelik bu yardım ödemesi düzenli olarak 12 ay devam ediyor. Kurum korumasına alınan ve daha sonra koruma altından ayrılan çocuklara da SED ödemesi yapılıyor.

10 GÜN İÇİNDE ÖĞRENİLEBİLİR

Başvuru yapanlar SED yardımı başvuru sonucunu 10 gün içinde öğrenebilir. Başvurusu olumlu sonuçlananlara çocukların eğitim kademesine göre 2059 TL ile 3.708 TL arasında değişen ödeme yapılıyor. Anaokulu ve ilkokul seviyesinde eğitim gören öğrenciler 2059 TL, İlköğretim ve ortaöğretim seviyesinde eğitim gören öğrenciler 3038 TL, lise ve üniversite düzeyinde eğitim gören öğrenciler ise 3708 TL ödeme olabiliyor.

2023 SED NİSAN AYI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı SED yardımı 2023 Nisan ayı ödeme takvimi belli oldu. Nisan ayısı hep yardıma ödemeleri 15 Nisan tarihinden itibaren başlayacak. Yani Ramazan Bayramı öncesi yardım ödemeleri yapılmış olunacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!