Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Yanık duyurdu! İhtiyaç sahiplerine 403 milyon liralık dev destek

Bakan Yanık duyurdu! İhtiyaç sahiplerine 403 milyon liralık dev destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “VEFA Programı çerçevesinde SYDV’lerimize 403,6 milyon TL kaynak aktardık” ifadesini kullandı.

Ekonomi

23.01.2024, 20:17

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaşlı, engelli ve hasta vatandaşların temel ve zaruri ihtiyaçlarının karşılanması için hayata geçirilen VEFA Programı’nda Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları’na (SYDV) 403,6 milyon TL kaynak aktardıklarını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, VEFA Programı kapsamında kişisel bakımlarıyla temel ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı, engelli ve ağır kronik hastalığı nedeniyle kendi öz bakımını yerine getiremeyen vatandaşların ev ve kişisel temizliklerinin sağlandığını bildirdi. 2010 yılından itibaren proje olarak yürütülen VEFA Programı’nın geçtiğimiz yıl ulusal program haline dönüştürüldüğünü hatırlatan Bakan Yanık, söz konusu programın ülke genelinde kesintisiz bir şekilde uygulandığını söyledi.

Emekliye fıstık gibi müjde! Talimat verildi: O tarihten itibaren hesaplara 40 bin TL yatırılacak Emekliye fıstık gibi müjde! Talimat verildi: O tarihten itibaren hesaplara... Haberi Görüntüle

"1,5 MİLYAR LİRA KAYNAK AYIRDIK"

SYDV’ler tarafından temel gereksinimlerini karşılayamayan kişileri tespit ederek hanelerine düzenli ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Yanık, şunları söyledi:

“Bu ziyaretler esnasında kişilerin ev temizlikleri, kişisel bakımları, yemekleri, alışverişleri ve diğer ihtiyaçları gideriliyor. 973 SYDV’mize VEFA Programı’nı uygulamaları için bu yıl 1,5 milyar TL kaynak ayırdık. Bu çerçevede yaşlı, engeli ve hasta vatandaşlarımızın temel ve zaruri ihtiyaçlarının karşılanması için hayata geçirdiğimiz VEFA Programı’nda SYDV’lerimize ilk etapta 403,6 milyon TL kaynak aktardık.”

Aylık kazancı 5 milyonu geçene Bakan Şimşek'ten mesaj: Sıkı takipteyiz! Aylık kazancı 5 milyonu geçene Bakan Şimşek'ten mesaj: Sıkı takipteyiz! Haberi Görüntüle

127 BİN 720 ENGELLİNİN EVDE BAKIM HİZMETİNİ KARŞILAYACAĞIZ

VEFA Programı’nın insana ve insani değerlere verdikleri önemi gösteren uygulamaların başında geldiğini kaydeden Bakan Yanık, “Bu yıl içerisinde toplam 7 bin personel ile 127 bin 720 engelli ve yaşlımızın evde bakım hizmetlerini karşılayacağız. Milletimiz hayatının hangi evresinde devletin desteğine ihtiyaç duyarsa biz orada olacağız” ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading