banner2

Bakan Vedat Bilgin'den son dakika açıklaması: Bayram ikramiyesinin miktarı belli oldu

Son dakika haberine göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonların merakla beklediği bayram ikramiyesiyle ilgili konuşurken miktarın ne kadar olacağını açıkladı.

Ekonomi 19.04.2022, 12:21 19.04.2022, 12:43
Abone ol
Bakan Vedat Bilgin'den son dakika açıklaması: Bayram ikramiyesinin miktarı belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, NTV'ye gündemle alakalı açıklamalarda bulunurken bayram ikramiyesiyle ilgili mesajlar da verdi.

''EKONOMİDE DALGALANMA VAR AMA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ''

Bakan Bilgin'in konuşmasından satır başları şöyle: "Geçtiğimiz hafta lansmanını yaptığımız üretim sürecine katılım programımızın adını istihdama verdiğimiz önemden yola çıkarak o şekilde belirledik. Gaziantep'te başlattık ve sanayi illerini seçerek ilerleyeceğiz. Amacımız işsiz sayısını azaltmak. Türkiye büyümesini gerçekleştiren bir ülke. Ekonomide dalgalanma var ama yolumuza devam ediyoruz. Bu bir kurs, eğitim v.s. değil doğrudan istihdam yaratan bir proje. Bazı şartlar var merak edenler İŞKUR'un sitesinden takip edebilir. Bu proje bir yıl istihdam garantisini kapsayan bir proje. İşveren elemanını kendi yetiştirecek, biz destekleyeceğiz.

BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAM YAPILACAK MI?

İşbaşı eğitim programında istihdam garantisi şart olacak. Burada bir kaynak sorunu yok. Önemli olan sanayinin talep ettiği istihdamı yaratmak. Bu konuda henüz bir kararımız yok. İkramiye bin 100 lira olarak 28 veya 29 Nisan'da ödenecek. İki bayramda bunun maliyeti 25 milyar lira. Her zaman değerlendirilebilir ama ben şu an mevcut durumu söylüyorum.

ASGARİ ÜCRETTE ARTIŞ OLACAK MI?

Asgari ücrette enflasyona uygun güncelleme gündemde yok. Popülist taleplere kaymamamız lazım, biz gerçekçiyiz.

3600 EK GÖSTERGE İÇİN ÇALIŞMA

3600 ek göstergede yasal düzenleme bu yıl Meclis'e gelir. Bu yılın sonunda Meclis'ten çıkar diye düşünüyorum. Mevcut maaşa çok yansımıyor ama emeklilikte çok yararlı.

EYT ÇALIŞMASINDA SON DURUM

EYT ile ilgili şu anda bizim gündemimizde bu yok.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!