banner2

Bakan Özhaseki duyurmuştu: TOKİ'nin yüzde 25 indirim kampanyası başladı! Şartlar belli oldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz günlerde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından sunulan konut ve iş yeri alanları için düzenlenen özel indirim kampanyasını duyurmuştu. Bugün itibariyle bu kampanya resmen başladı. Borcunu peşin ödemeyi tercih edenler, ödeme tutarlarında yüzde 25'lik bir indirimden yararlanabilecek.

Ekonomi 21.09.2023, 18:34 21.09.2023, 18:39
Abone ol
Bakan Özhaseki duyurmuştu: TOKİ'nin yüzde 25 indirim kampanyası başladı! Şartlar belli oldu

TOKİ'den ev veya iş yeri satın almış ve geri ödemeye Haziran 2022'nin sonuna kadar başlamış olanlar, bu özel fırsattan yararlanabilecek. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen alıcılar, toplam borcun tamamını peşin ödeyerek yüzde 25'lik bir indirimden faydalanabilir. 

Eğer borcun tamamını peşin ödeyemiyorlarsa, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmaması koşuluyla yapacakları kısmi ödemelerde de yüde 25 indirim hakkından yararlanacak. 

Ev ve iş yeri alıcıları, borç bakiyelerini, ödeme tarihine göre hesaplanmış olan miktarı öğrenmek için 21 Eylül ile 19 Ekim 2023 tarihleri arasında işlem yaptıkları bankadan bilgi alabilir.

ARACI BANKADAN KONUT KREDİSİ KULLANILABİLECEK

Alıcıların, başvuru tarihine göre, öncelikle borcun ödenmesi gereken ayın taksitlerini düzenli olarak ödemiş olmaları gerekiyor. 

İndirimden faydalanmak isteyenlerin geriye dönük taksit ödemeleri ve emlak vergisi borcu bulunmamalı. 

Kampanyaya dahil olan konut ve iş yeri alıcıları, borçlarını kapatmak için ihtiyaç duyduklarında Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabilir. 

KAMPANYA TARİHİNDEN SONRA İNDİRİM GEÇERLİ OLMAYACAK

Yüzde 25 indirim kampanyası 19 Ekim tarihinde sona erecek. 

Bu tarihten sonra gerçekleştirilecek borç kapatma veya kısmi ödemelerde, bu özel indirim oranından yararlanmak mümkün olmayacak. Ayrıca, kalan taksit sayısı 12 veya daha az olan konut ve iş yeri alıcıları, indirim kampanyasından faydalanamayacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!