banner2

Bakan Nebati Türkiye Ekonomi Modeli'ni Londra'da anlattı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Londra'da çeşitli bankaların ve yatırımcıların üst düzey yöneticileriyle toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Türkiye Ekonomi Modeli ve atılacak adımlara ilişkin karşılıklı görüş alışverişleri yapıldı.

Ekonomi 08.02.2022, 22:19 08.02.2022, 22:50
Abone ol
Bakan Nebati Türkiye Ekonomi Modeli'ni Londra'da anlattı

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Dr. Nureddin Nebati, Londra’daki temasları hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamaya göre, Bakan Nebati 7-8 Şubat 2022 tarihlerinde Londra’da bankacı ve yatırımcıların üst düzey yöneticileriyle görüştü. Toplam 2 gün süren görüşmelerde 18 varlık yönetim şirketi, 19 uluslararası kalkınma ve yatırım bankası ile 10’dan fazla özel sermaye, altyapı ve girişim sermayesi fonu ve teknoloji şirketi katılım sağladı ve toplam 100’e yakın üst düzey yönetici ile görüşmeler gerçekleştirildi.

'ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEME İLİŞKİN ÖNGÖRÜLER ÜZERİNDE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU'

Yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği toplantılarda, Türkiye Ekonomisinin görünümüne ilişkin değerlendirmeler paylaşıldı. Buna ek olarak Türkiye Ekonomi Modeli hakkında kapsamlı bilgiler aktarıldı ve önümüzdeki döneme ilişkin öngörüler üzerinde görüş alışverişi yapıldı.

Türkiye’nin dinamik üretim kapasitesi, güçlü büyüme performansı, sağlıklı kamu maliyesi, sağlam bankacılık sektörü ve düşük borçluluğu ile gerek bölgesinde gerek küresel çapta ön plana çıkan ve önemli bir potansiyel barındıran gelişmekte olan yıldız bir ülke olduğu toplantılarda vurgulandı. Aynı zamanda, döviz kurlarında sağlanan istikrar ile beraber ülkemizdeki enflasyonun geçici olduğu toplantılarda belirtildi.

Bankacı ve yatırımcılarla belirli aralıklarla iletişimin sürdürülmesi konusunda hem fikir kalındı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!