Bakan Nebati'den zam yapan fırsatçılara kötü haber: Tespit ettik ensenizdeyiz

Son dakika haberleri... Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, hafta başında açıklanan konut paketleri sonrası satılık evlere zam yapanlara seslenerek "Aykırı işlem yapanlar tespit edildi. Ensenizdeyiz" dedi.

Ekonomi 13.05.2022, 15:33 13.05.2022, 15:57
Abone ol
Bakan Nebati'den zam yapan fırsatçılara kötü haber: Tespit ettik ensenizdeyiz

Son dakika! Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Finansal Kurumlar Birliği Genel Kurulu'nda konuştu. 

''AYKIRI İŞLEM YAPANLAR TESPİT EDİLDİ''

Konut finansmanı için açıklanan paketlere değinen Bakan Nebati, hafta başında açıklanan konut paketleri sonrası satılık evlere zam yapanlara seslendi. Bakan Nebati, "Konut paketi açıklanmadan önce tüm konut ilanlarındaki verileri aldık. Konut destekleri sonrası astronomik fiyat artışı yapanlara asla göz yummayacağız. Aykırı işlem yapanlar tespit edildi. Ensenizdeyiz" şeklinde açıklama yaptı.

''YATIRIM, ÜRETİM VE İSTİHDAM''

Yeni ekonomi modelidnen bahseden Bakan Nebati, "Yeni ekonomi modelemizin ana hedefi, yatırım, üretim ve istihdamı artırmak. Veriler büyümede 2022 yılının ilk çeyreğinde %6-7 gibi bir rakama işaret ediyor" ifadelerini kullandı.

''ALIM GÜCÜNÜ ESKİSİNİN ÜZERİNE ÇIKARACAĞIZ''

Bakan Nebati, enflasyon ile topyekün mücadele ederek başarıya ulaşılacağına vurgu yaparak, "Fahiş fiyat, fiyat manipülasyonu ve stokçuluğa asla izin vermiyor ve gereken tüm önlemleri almaya devam ediyoruz. Önümüzdeki süreçte halkımızın alım gücünü eskisinin de üzerine çıkaracağız" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!