Bakan Nebati'den son dakika Kur Korumalı Mevduat açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kur korumalı TL mevduat hesabının Milletimizin döviz yerine Türk Lirasına yatırımını teşvik eden bir yatırım aracı olduğunu belirtti.

Ekonomi 15.08.2022, 09:47 15.08.2022, 10:10
Abone ol
Bakan Nebati'den son dakika Kur Korumalı Mevduat açıklaması

Hazine ve Maliye Bakan Nureddin Nebati, "Ülkemizde enflasyonu tetikleyen aşırı kur hareketleri ile mücadelemizde vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat (KKM) hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum" dedi.

'KKM HESABI TÜRK LİRASINA TEŞVİK EDEN EN ÖNEMLİ ENSTRÜMANDIR'

Bakan Nebati, Twitter'daki hesabından Kur Korumalı TL Mevduat hesabına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, Kur Korumalı TL Mevduat hesabının ekonomiye çok önemli katkı sağlayan bir enstrüman olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Kur Korumalı TL Mevduat hesabı, milletimizin tasarruflarını döviz yerine Türk Lirası’na yatırmasını teşvik eden, bu sayede ekonomimize çok önemli katkı sağlayan bir enstrümandır. Tasarruf sahiplerinin 3’te 1’i döviz yerine bu faydalı yatırım aracını tercih ediyor. Böylece hem ekonomik büyümemize katkı sağlıyor hem tasarruf ediyor hem de döviz kurlarında manipülasyon yapmak isteyen kötü niyetli güçlerin yoluna taş koyuyor. Ülkemizde enflasyonu tetikleyen aşırı kur hareketleri ile mücadelemizde vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!