Bakan Nebati'den son dakika konut açıklaması! 'Devam edecek'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kayseri'de Kültepe Ekonomi Zirvesi'nde konuştu. Bakan Nebati, GES'e 6.6 milyar liralık talep geldiğini belirtti. Öte yandan Bakan Nebati, dün BDDK'nın konut kredileriyle ilgili olarak açıkladığı karara ilişkin olarak "Dün BDDK bazı ek düzenlemelere gitti, bu ek düzenlemeler sürekli güncellenerek devam edecek" dedi.

Ekonomi 24.06.2022, 12:37
Bakan Nebati'den son dakika konut açıklaması! 'Devam edecek'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kültepe Ekonomi Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, Türkiye'nin dünyadan pozitif ayrıştığını söyledi. Bakan Nebati, dün BDDK'nın kredilerle ilgili kararıyla ilgili olarak, "Bu ek düzenlemelerimiz ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımız tarafından da sürekli güncellenerek devam edecek" dedi.

10 MİLYON LİRA ÜZERİNDEKİ KONUTLAR İÇİN KONUT KREDİSİ ALINMAYACAK

Enflasyonla mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini söyleyen Bakan Nebati,  Enflasyonla mücadele sürecimizi destekliyoruz. Kredilerin tüketim yerine üretime yönlendirilmesi için tedbirleri sıkılaştırdık. Dün BDDK bazı ek düzenlemelere gitti, bu ek düzenlemeler sürekli güncellenerek devam edecek. Böylece 10 milyon lira üzerindeki konutlar için konut kredisi alınmayacak. Söz konusu değişiklikle iklim değişikliğine katkıda bulunmak için enerji sınıfında kredi farklılaştırılmasına gidildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!